BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jaunimo baisumas

Šventų Kalėdų šventą antrąja dieną mudu su Vincu įsišnekome apie šildymo sistemas bei pasaulio sandarą, ir aš pajutau tėvišką pareigą atskleisti jam gyvenimo išmitį.

- Tu žinai, kaip lengviausia patenkinti visus savo poreikius? - klausiu jo ir pats atsakau: - Pirmas būdas - uždirbti daugiau…

- Antras būdas - sumažinti poreikius, - aplenkė jis mane.

Štai koks dabar jaunimėlis! Aš nuėjau tokį ilgą, garbingą kelią, tiek iškentėjau, kol supratau, o tas žino ir be manęs. Ne, aš jo metų toks nebuvau.

- O tu bent buvau bernelių mišių? - paklausiau griežtai. - Ėjai pas kunigą metinės išpažinties?

- Ne, - jis net loštelėjo iš nustebimo. - O kam?

Vėl aplenkė!..

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (17)

deimantukas2009-12-27 12:53

Tikrai siaubinga, kai vaikai aplenkia tevus, ir, jei dar budami jaunesni-tada isvis-nors sprok is pykcio. O is tikruju as juokauju. Musu visuomeneje, kulturoje yra susiformave labai daug keistu nuostatu ir stereotipu. Vienas is tokiu-vaikai negali pranokti savo tevu ismintimi. Daugeliu atveju vaikai net yra gniuzdomi, zeminami, jiems sakoma,-kiek as daug vargu nuvargau, kiek as kentejau, o tu snargliau dar mane mokinsi. Taip slopinamas vaiku tobulejimas, pastatoma siena tarp tevu ir vaiku, apie jokia draugyste negali buti nei kalbos, o ir pasimokyti is vaiku galima labai daug. Galu gale, juk kiekvienas zmogus turi asmenine patirti ir is visu galima pasimokyt, jei, aisku, yra noras mokytis ir zmogus nemano, kad jis jau viska moka (taip mananciu yra nemazai).
Reikia tik dziaugtis, kad tavo sunus pranoko tave, Petrai. Vadinasi jis mate,girdejo, pasimoke. Smagu tureti toki drauga.

Petras2009-12-27 20:45

Baisu, ką tu sakai. Baisiau už baisumą. Jeigu sūnus savo tikrą tėvą laiko sau lygiu. tai ir prieš dvasinius tėvus bei jų ekscelencijas ganytojus nesijaus mažesnis ir netgi, atleiskit, man Viešpatie, netgi prieš Šventąjį Tėvą Jo Šventenybę Romos Popiežių neprisimenu pavardės. Kur mes nueisim, jei visi bus tokie?

Martynas2009-12-27 21:44

Žmonės tarpusavyje nėra lygūs, bet turi vienodą teisę į orumą. Šitą privalu skirti.

Fille2009-12-27 21:45

Ech, ponas Petrai, jūs laikote save lygiu Romos Popiežiui? :)
Kad tik daugiau tokių vaikų, kad tik daugiau pritaikančių tą išmintį!
Galbūt per daug nesubrendėliškai, bet ir aš nematau reikalo eiti metinės išpažinties. Jei nesi uolus katalikas, nereikia ir vaidinti tokio prieš šventes. Vidine atskaitomybę su Dievu galima atlikti ir tiesiogiai :)

dtbiurger2009-12-27 23:44

Šiaip mane tėvas laiko sau lygiu, geriausiu draugu. Jis moko mane, aš jį. Mes nei vienas nesam tobuli. Jis moko mane iš saavo patirties apie gyvenimą ir t.t. o aš jį apie naujus elgesio, etikos, drabužių, technologijų aspektus ir sugyvenam. Esu labai laimingas, jog mes su tėvu lygūs ir galiu vadinti jį savo draugu :)
P.S. girdėjau, jog mes kiekvienas jau gimstame protingesni už savo gimdytojus. Aišku sunku su tuo susitaikyti tėveliams. Jaučiu, kad ir man bus sunku kai būsiu 50ties ar pan. :) na dbr man 18 ir džiaugiuos gyvenimu ir manau, kad reikia daryt kaip aš manau :D

Petras2009-12-28 11:33

Smulkus sukčius Martynas ir vėl teisus. Pagal romėnų bažnyčios tikėjimą žmonės tikrai nėra lygūs - jie skirstomi į ganomus avinus, dvasinius tėvus, jų ekscelencijas ganytojus, jų eminencijas kardinolus ir jų šventenybes šventuosius tėvus, be to, net po mirties kai kurie padaro karjerą ir užima garbingesnes vietas mirusiųjų panteone - tampa šventaisiais. Bet kas vadovaujasi ne bažnytininkų, bet Jėzaus mokymu, tas nieko žemėje nieko nelaiko tėvu, nes turi vieną Tėvą - dangaus, nieko nepaskiria į savo ganytojus, net turi vieną ganytoją - Jėzų, nieko nelaiko net mokytojais, nes turi tik vieną vienintelį Mokytoją. Jie visi vienas kitą laiko broliais, nes visi - vieno Tėvo vaikai.

Katalikams toks Jėzaus mokymas atrodo keistas, kai kurie mano pažįstami bažnyčios fanatikai jį pavadino absurdišku, nes juk visi vaikai turi biologinius tėvus. Taip, kol vaikas mažas, laikyti jį draugu (pavyzdžiui, dalystis su jo savo rpoblemomis) būtų labai neteisinga ir net žalinga, bet subrende sūnūs ir dukros - tai jau savo biologinio tėvo broliai ir seserys. Man abu mano sūnūs pirmiausia yra draugai ir broliai, iš jų daug ko esu išmokęs ir mokausi toliau. O Vincas, pavyzdžiui, sako, kad jis daug ko išmoksta iš manęs.

Luominę visuomenės struktūrą palaikančios bažnyčios ganomi avinai negali suprasti, kad Jėzus labai nedviprasmiškai pasisakė prieš hierarchinį pasaulio modelį. Problema kyla dėl to, kad antikristų bažnyčia Kristaus vardu jau beveik 2000 metų varo Jo mokymui priešingą propagandą.

Petras2009-12-28 11:42

Nežinau, Fille, kokiais principais man reikėtų lygintis su romėnų bažnyčios vyriausiu šventiku, lygiai taip pat nepasakyčiau, kuo už mane didesnis arba mažesnis Maputu genties vyriausias šamanas. O tu, pavyzdžiui, esi didesnis ar maženis už mūsų kaimo santechniką Alių Sakinį?

Dėl išpažinties su tavimi sutinku. Naujajame Testamente sakoma, kad turėtume vieni kitiems išpažinti savo nuodėmes, bet apie kokius nors tarpininkus kunigus arba šamanus ten nepasakyta nė žodžio. Visi tarpininkai, įskaitant ir romėnų bažnyčios popiežių, - parazitinė institucija.

Petras2009-12-28 11:51

Mano galva, dtbiurger yra absoliučiai teisus - daugeliu atvilgių vaikai lenkia savo tėvus, maniškiai - irgi. Jie ne tik mato pasaulį švėžesnėmis akimis, jie netgi geresni, tvarkingesni už mane. Jau vien dėl to, kad jie augo kitomis sąlygomis ir turėjo visai kitas galimybes, jie sužino daugiau ir greičiau. Štai mano tėvas, jeigu prisikeltų, sunkiai susigaudytų naujų technologijų pasaulyje, kuriame aš jaučiuosi kaip žuvis vendenyje.

Protingi vaikai darosi išmintingi, jeigu pamato ir savo tėvų privalumus. Juk daugelį dalykų, kuriuos aš jau išbandžiau ir iš kurių pasimokiau, jie dar patirs. Mat ne viską galima sužinoti intelektualiai - daugelį dalykų turi išgyventi asmeniškai. Tikra laimė, jeigu vieni ir kiti gali gyventi kaip geriausi draugai ir broliai.

deimantukas2009-12-28 12:25

Petrai, geda, kad neprisimeni tokio zmogaus, romos popieziaus pavardes. Net as prisimenu, todel jauciu pareiga tau ja priminti. Tai Jonas Paulius Antrasis.

Allvydas2009-12-28 13:24

ar tikrai jo tokia pavarde :)… kazkaip nelenkiskai skamba :)

Allvydas2009-12-28 13:29

Mes dažniau aplenktume patys save, jei sugebėtuyme mokytisa ne tik iš vyresnių bet ir jaunesnių.

deimantukas2009-12-28 13:33

Galima ir sulenkinti, jei toks yra pageidavimas- polonizavima išmanau neblogai. Taigi, dėmesio, Jan Pawel Drugi.

Rita2009-12-29 12:59

Deimantuk, šventasis tėvas visai ne Jonas Paulius antrasis, o Benediktas kažketurioliktasis ar kuris ten. Labai gėda nežinoti. ypač esant Petro draugeliu. Ir nežinant šventojo tėvo vardo dar drįsti postringauti apie tėvų ir vaikų santykius. Dukart gėda. Ir dar šventų kalėdų dienomis. Aik tu sau

Rita Ž.

deimantukas2009-12-29 16:26

O velnias. Ar tikrai,Rita. Negi aš toks atsilikęs nuo gyvenimo. Man gėda. Tai dabar jau ne Paulius ,o vadinasi,ške,Benediktas. Kad mane kur…. Man labai, labai gėda ir aš verkiu…..

2ra2010-01-02 17:03

tai jau tikrai…Mano vaikai taip toli mane pralenkė, kad aš jiems pavymui galiu tik skepetaite pamojuoti. Kai šiemet taupymo programą įjungiau maksimaliu režimu, duktė man paaiškino:”Mama, nebijok didelių išlaidų, bijok mažų pajamų”. Sūnus pridėjo:”Ką šiandien išleisi, to nebereiks išleisti rytoj. Rytojus apskritai gali neišaušti. Mam, nustok rūpintis ir pradėk gyventi”.

Petras2010-01-02 18:19

Tai va, 2ra, tavo sūnaus pozicija labai artima maniškei. Ir mano Mokytojas sakė: “Nesirūpink rytojumi… Rytojus pats pasirūpins savimi… Kiekvienai dienai gana savo vargo.” O po dviejų tūkstančių metų žmonės iš naujo atrado, kad gyvename tik čia ir tik dabar.

Bernardas2010-01-24 21:47

Petrai, linkėjimai nuo buvusio - ŠIMTABUTYJE, 4 laiptin4je, - kaimyno - Bernardo (Beniaus) K.
Linkiu Tau sėkmės!!!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras