BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išsigalvotos baimės

Nors sunku patikėti, žmogui per parą vidutiniškai kyla 66000 minčių, iš kurių du trečdaliai priskirtini prie negatyvių. Iš pastarųjų, kaip parodė Viskonsino universtitete atlikti tyrimai, 40% yra susijusios su dalykais, kurie niekada neatsitiks, 30% - su praeities įvykiais, 12% - su nepagrįstais pergyvenimais dėl sveikatos, 10% - su įvairiais nereikšmingais rūpesčiais ir tik 8 % - su pagrįstais rūpesčiais. Kitaip sakant, didžioji dalis nerimo - tai ne kas kita, kaip iššvaistyta ir net priešingą rezultatą duodanti energija. M. Clakson, Kaip įveikti baimes, 2005, p 13.


Taigi didžią laiko dalį mano smegeninė dirba tuščiai. O tuos 8% pagrįsto nerimo galėčiau įveikti gana lengvai, jeigu neiššvastyčiau laiko ir energijos išsigalvotiems. Kiek atliktų jėgų laiko reikalingiems dalykams!


Manau taip. Kadangi nesu kažkokia išskirtinė asmenybė, o vidutinis žmogus, toks, kaip ir kiti, man irgi būdingas šitoks tuščias minčių malimas. Man nėra ko užsiimti tuščia gynyba ir apgaudinėti save, kad “aš ne toks”, “man tai nebūdinga”.


Vietoj to aš truputėlį pertvarkysiu savo mąstyseną ir turėsiu didžiulės naudos. Ir nėra ko baimintis, kad nepasiseks: jeigu mano Draugas padėjo,  kai mečiau gerti, rūkyti, jeigu padeda dabar, kai metu  ansvorį ir pertvarkau mitybos įpročius, tai ko jis turėtų nepadėti,  kai imsiuosi šito  darbo?


Jeigu du trečdaliai minčių priskirtini negatyvui, aš jį  labai paprastai  sumažinsiu, mažiau maldamas smegenimis. Mažiau laiko galvojimams ir pergalvojimams, daugiau laiko veiksmui.  Ko man tuščiai fantazuoti, kaip aš lentutėmis apkalsiu pirtį, jeigu galiu šiandien pat nuvažiuoti, nusipirkti lentučių ir pradėti darbą?


Likusį negatyvą man padės įveikti gerasis Kūrėjas. Ko man baimintis dėl globalių dalykų? Daugeliui mano pažįstamų neramu dėl gamtos ir pasaulio. Jiems atrodo, kad gamtoje yra atsitikę kažkas nenormalaus, ir dabar gali atsitikti kažkas dar baisesnio - žiemos būna per šaltos arba per šiltos, vasaros tai per lietingos, tai per sausos… Kiekvieną dieną aš vis labiau ir labiau pasitikiu Dievo valia. Dievo valioje aš jaučiuosi saugus, labai saugus, visiškai saugus. Nes Dievas saugo mane, Dievas myli mane, Dievas yra meilė ir dalija savo meilę mums visiems žemėje: Dievas myli mamą, Dievas myli sesę, Dievas myli kitą sesę, Dievas myli Tomą, Dievas myli Vincą… Dažną rytą kartoju šitą maldelę, bet kartais pamirštu. Dabar pasistengsiu ją prisiminti kasryt ir kiekvieną rytą pradėti ramybe.


Negatyvo porciją galiu sumažinti, didindamas pozityviųjų  minčių kiekį. Aš jų galėčiau nuolatos patirti didelį srautą, jeigu nuolatos suvokčiau, koks nuostabus dalykas yra kiekviena Dievo dovanota diena, kiekviena jo dovanota akimirka. Ačiū, Viešpatie, už šį nuostabų rytą, kurį dabar man dovanoji! Ačiū už šį mano apsisprendimą šiek tiek pakeisti savo mąstyseną.


Kodėl reikia dėkoti? Tai - paprasčiausias būdas atkreipi dėmesį į gerus dalykus - už blogus juk nedėkojama! O jei dėkoju Dievui už sunkumus, jie irgi tampa geru dalyku, padeda susikoncentruoti, ugdyti tvirtesnį būdą. Nuolatos dėkodamas, būsiu kartu su geruoju Kūrėju, kartu su didžiąja ramybės ir gėrio versme.


Dar abejonės… Ko man gyventi tuščiomis dvejonėmis ir kankintis, jeigu galiu jas paprasčiausiai patikrinti? Kelis mano draugus nutukėlius gydytojai priskyrė diabeto rizikos grupei. Man galvoje jau krebžda mintis, kad ir mano kraujyje gali būti per daug cukraus. Geriau nekovosiu su ta mintimi ir nestumsiu jos į pasąmonę. Paprasčiausiai pasitikrinsiu cukraus kiekį. Ne kada nors rytoj, o šiandien, tuojau pat. Nueisiu į vaistinę ir už kelis litus nusipirksiu aparačiuką.


Ir taip - su visomis abejonėmis.


Nerimas apima tada, kai mintimis nusikeliu iš čia į kitas vietas ir kitus laikus. Vadinasi, nuolatos turiu būti čia, tik čia, ir dabar. Štai valandą važiuoju į darbą. Ko man golfuke sukti galvą dėl tų problemų, kurias spręsiu kabinete? Kada atvažiuosiu, tada ir spręsiu. Dabar man geriausia ryškiai suvokti tai, ką matau, girdžiu, jaučiu ar užuodžiu - suktą keliuko vingį, pilkšvą rūkelį horizonte, pavasario saulę, kuri pro langą kaitina veido odą, ratų šiugždesį, kai jie trinasi į žvyrkelio akmenukus… Geriausias būdas išsilaikyti čia, kur esi, - nuolatos suvokti fizinius pojūčius.


Kai atvažiuosiu į darbą, aš jau būsiu pasisėmęs jėgų ir ramybės.


Matysit, man tai pavyks. Mano gerasis Kūrėjas ir vėl man padės!


Šia tema dar:


Ramybė ir nerimas

Rodyk draugams

Komentarai (16)

Anonymous2007-03-26 11:38

Tikrai, gali pavykti…

eklipas2007-03-26 14:44

Fantastiška… skaitau, lyg savo galvoj girdėčiau savo paties mintis (ir net golfukas su peizažu atitko :p).. ačiū..

deimantukas2007-03-26 19:21

tai kartais pavyksta ir tada labai gera.Aciu,Petrai.

Deepblue2007-03-26 20:11

tik kartais keista,kad kai atsitinka kas nors gero dekojame Dievui, kai blogo, tada jau Dievo keliai nezinomi…

Petras2007-03-26 21:05

Taip, Deepblue, yra žmonių, kuriems nelaimėje Dievo keliai nežinomi. O man pasisekė - kai buvau atsidūręs labai labai didelėje bėdoje ir jau nurašiau save į sąvartyną, sužinojau apie Dievo kelius.

Dabar gyvenu visai kitaip. Dievas ištraukė mane iš duobės, iš kurios milijonai žmonių patys neišsikapsto.

Petras2007-03-27 10:12

Ką tik pasitikrinau cukraus kiekį kraujyje. Pasirodo, nerimo dėl jo būta nemenko - kai apačačiuje užsidegė skaičiai 4,9, o laborantė pasakė "pats tas", apėmė kažkur iš gilumos kylantis kaifas.

Kažkas buvo suveržta ir kažkas atsileido!

"Tikrai, kam gyventi su nerimu?" - pritarė man laborantė.

Anonymous2007-03-27 17:48

pat KAŽKAS pagelbejo,kai buvo blogai,Deepblue.Kai pasakiau sau,kad \"daugiau nebegaliu….\".

Deepblue2007-03-27 19:41

na taip gerai kai Dievas duoda sanca rinktis sekt paskui ji, arba mirt, bet ar nepagalvojat kad toli grazu nevisiems tas sancas duotas, ir kartais pamastau, kur tada Dievas buvo…? va tada ir buna vienintelis atsakymas - Dievo keliai nezinomi…

Petras2007-03-27 21:09

Deepblue, Dievas davė šansą ne tik man, bet ir mano draugams. Iš penkių girtuoklių, kurie girtaudavome beveik kasdien, likau gyvas tik aš vienas. Kai sužinojau, mane tai sukrėtė.

Ar tie kiti keturi neturėjo savo šanso?

Kai aš pasukau kitu keliu, jie juokėsi.

Dievas nėra lėlių teatro direktorius, o žmonės - ne marionetės. Dievas suteikia tik šansą, o mes jį priimame arba atmetame.

Atsakomybė tenka mums, nes mes laisvi.

Manau, ne aš vienas namuose turiu Evangelija. Dabar ją turi beveik visi. Tačiau kodėl ją laiko padėtą ir neskaito? Kodėl jie nesikreipia tiesiai į Dievą, kaip moko Jėzus, o eina į bažnyčias ieškoti apsišaukėlių tarpininkų?

Taip jie daro todėl, kad yra laisvi ir gali rinktis.

O kodėl aš pasukau kitu keliu?

Aš irgi laisvas, aš irgi renkuosi.

Čia nėra jokuios neteisybės.

kiki2007-03-28 01:01

dėkoju už gerą įrašą ir už tai kad dalijatės apreiškimais. Kartais labai svarbu išgirsti ne kunigo, o žmogaus ieškančio Dievo liudijimą.

Deepblue2007-03-28 18:52

Petrai kaip manai ar Dievas dave sanca rinktis kudikiui kuris gime aklas? ar dave sanca rinktis zmogui kuris susirgo veziu?

Petras2007-03-29 10:34

Labai gerai, Deepblue, kad užsiminei apie vėžį. Kaip tik norėjau papasakoti vieną istoriją, kurią prieš kelerius metus aprašė mūsų laikraštis, ir kuri man vis neišeina iš galvos.

Dar jauna moteris susirgo vėžiu. Gydytojai jai didelių stebuklų nežada - na, dešimt metų ji tikrai dar gyvensianti kokybišką gyvenimą, o kas bus toliau - vienas Dievas težino.

Pusė "limituoto" laiko praėjo. Ką sako ta moteris?

Dar niekada nebuvau tokia laiminga, tvirtina ji. Niekada iki tol ji taip nesižavėjo ryto aušra ir savo vaikų čiauškėjimu. Tik dabar, supratusi laiko tėkmę, ji ėmė vertinti kiekvieną akimirką. O iki tol dienos ir metai biro pro jos pirštus tarsi smėlis. Dabar ji laiminga.

"Jeigu ne ši liga, aš gyvenimą būčiau tuščiai iššvaisčiusi", - tvirtino "pasmerktoji" žurnalistams.

Štai toks buvo jos pasirinkimas, kai pasirinkimo kaip ir nebebuvo. Ji pasirinko būti laiminga.

Lyg ir paradoksas, bet iš tiesų ne taip jau retai nepagydoma liga primena žmogui apie laimę. Vėliau mūsų žurnalistai panašių ligonių surado ir daugiau.

Beje, mano liga irgi nepagydoma - iki gyvenimo pabaigos turėsiu saugotis alkoholio, kad jis nepatektų į burną. Bet tik tada, kai susirgau, pradėjau gyventi kitaip. Šita liga ir man - Dievo dovana.

Galimas daiktas, tik tau, Deepblue, atrodo, kad esi laimingesnis už akląjį. Pažįstu vieną aklą žmogų, Seimo narį (tarp kitko, tai vienintelis aklas Seimo narys), kuris tikrai nusijuoktų iš tokios galvosenos. Žinoma, aklumas sudaro tam tikrų sunkumų, tačiau jis paskatina visą organizmą ir psichiką rasti savyje privalumų.

Tai jau - atskira kalba.

Trumpiau kalbant, šuo girdi ultragalsą, mudu negirdim. Ar šuo laimingesnis už mus?

deimantukas2007-03-29 19:12

ir labai graziai suformulavai atsakyma.Niekaip to nesugebeciau as-dar nemoku nuosekliai destyt minciu,nemoku susiet,bet ,manau,suprantu tai,ka cia parasei,Petrai.Tokie dalykai dabar vyksta ir mano gyvenime.As,nors ir turejau akis,ausis,jausmus,bet jais pradejau naudotis tik nuo 38-eriu,lygiai,kaip ir tu,Petrai,diagnozaves sau liga.Dabar po truputi praregiu,matau tuos pacius daiktus,reiskinius,kuriuos atrodo turejau matyti ir anksciau,bet,deja…Dabar esu laimingas,nors ir sirgdamas alkoholizmu.

Petras2007-03-29 19:49

Taip, Deimantuk, panašų kelią` pasirinkę žmonės vienas kitą supranta geriau. Įdomiausia, kad jie galėjo eiti kiekvienas sau skirtingu laiku ir skirtingose vietose, bet kelias, pasirodo, buvo tas pats.

Anonymous2007-04-09 23:09

Ir tie baznycioje pikti ir liudni veidai ir kt.

Petras2007-04-10 02:20

Taip, fatalizmas pateisina viską, kas vyksta. Kai daromas nusikaltimas, fatalistas irgi sako, kad viskas turi įvykti.

Evangelijos kelias yra kitas. Juo eina žmogus, kuris nėra aklas likimo jėgų įrankis. Taip, daug kas jo gyvenime iš anksto nulemta, tarkim, jis nepasirinko tėvų, rasės, tautybės, gimimo vietos, tačiau daugelis dalykų priklauso nuo jo paties.

Jis gali eiti ir į kairę, ir į dešinę, artėti link Dievo arba traukti į bažnyčią link stabų.

Tai atsakingas žmogus. Kaip sako Mokytojas, jam reikės atsakyti už kiekvieną tuščiai paleistą žodį.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras