BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išradingumo testas su kopėčiomis

(Atsakymas - tarp komentarų)

Jeigu norite, galite pakartoti išradimą, kurį padarėme dviese su Juozu, mano senu draugu. Tiesiog buvome priversti jį padaryti!
Netrukus sukaks lygiai dveji metai, kai nedorėlis Ervinas nuo daržinės stogo nulupo ir sudaužė kelis šiferio lapus. Tokių lapų seniai niekas nebegamina, ir neturėjau kuo jų pakeisti.
Mano draugas Juozas nebegalėjo ilgiau žiūrėti į netvarkingą stogą ir leido nusilupti kelis lapus nuo jo tvarto, kurį vis tiek griaus. Netgi pats nulupo - beliko tik parsivežti.
Bet stogo vis tiek negalėjau pataisyti - neturėjau tokių ilgų kopėčių. Juozas paskolino kopėčias - imk, sakė jis, parsivežk jas, užsikalk stogą ir bebešiurpink žmonių.
Tačiau kaip parsivežti tokį gremėzdą? Juk neturiu tokio didelio sunkvežimio. Nešti jas pusantro kilometro nuo draugo sodybos - pernelyg sunki užduotis…
Visgi dviese su Juozu radome būdą jas parvežti.
Pasirodo, tai labai paprasta.
Nuotraukoje matote visas reikalingas priemones. Beje, nieko daugiau, net virvės, mes nenaudojome.
Kaip jūs tai padarytumėte? Gal žinote dar paprastesnį būdą?

Nuotraukoje matote kopėčias ir visas reikalingas priemones joms pargabenti. Nieko daugiau, net virvės, naudoti nereikia.

Rodyk draugams

Komentarai (11)

Anonymous2007-01-03 21:38

Jei būtų virvė, pririščiau prie mašinos karučius o ant karučių uždėčiau kaip nors kopėčias. Gal tu naudojai ne virvę, o kokią grandinę? :)

enc2007-01-04 08:11

Viena kopeciu gala ikist per galines masinos duris ir vienam zmogui jas laikyti is vidaus. Kita kopeciu gala ikisti per karucio rankenos apacia ir padeti i pati karuti.

manau, kad tinkamas sprendimas nors abejoju del masinos galo realizacijos.

Anonymous2007-01-04 08:52

pritariu enc

Petras2007-01-04 18:27

Vieną, siauresnįjį, kopėčių galą uždėjau ant karučių, perkišęs jas per rankeną, o kitą paprasčiausiai užmečiau ant golfuko kablio. Kopėčios su karučiais tapo ilga puspriekabe, kurią paprasčiausiai parsitempiau į namus - nereikėjo nei laikyti rankomis, nei rišti virvėmis.

Visi, kuriems rodžiau nuotrauką, buvo labai arti tiesos. Manau, turėdami ne nuotrauką, bet tikras kopėčias, tikrus karučius ir tikrą golfuką, jie būtų nesunkiai radę tokį pat sprendimą, kaip ir mes su Juozu. Tarp teorinio mąstymo ir praktikos yra kažkokia natūrali kliūtis, bet kai tuos dalykus sujungi į vieną, sąmonėj plyksteli labai paprasti ir tobuli sprendimai.

Deepblue2007-01-04 18:37

Na bet jei didesne duobe tempiant? puspriekabe ant sono, as geriau jas perpjauciau tada pasiristau ant stogo ar sukistau i vidu

Anonymous2007-01-04 19:16

Aš irgi manau, kad tokia ilga "puspriekabė" per ilga, kad galėtumei suvaldyti.

Petras2007-01-05 08:19

Turime puikų pavyzdį, kaip klaidingos nuostatos (tam tikri išankstiniai nusiteikimai) kliudo priimti tiesą. Štai žmonės išgirdo, kaip aš parsivežiau kopėčias, bet kažkokie įsivaizdavimai kliudo priimti žinią, ir jie tarsi norėtų sukelti man abejonių, kad to kaip ir "negalėjo būti", nes kopėčios "turėjo apvirsti", aš jų "neturėjau suvaldyti"…

Žmonės padaro klaidą ir labai rizikuoja, kai susitapatina su savo nuostatomis. Jeigu nuostatos neteisingos, jie vis tiek negali su jomis išsiskirti, tai daug sunkiau, negu atsisveikinti su senais batais. Tarsi kas pjautų jiems ranką ar koją…

Nesitapatinti su nusiteikimais mokiausi iš anoniminių anekdotų. Man patiko klausytis, kaip jie lengvai ir paprastai kalba apie savo neteisingas mintis ar klaidinančius norus. Pavyzdžiui: "Man vis užeina mintis, kad nesu alkoholikas. Žinau, kad tai netiesa, bet ta mintis vis įlenda man į galvą". Arba: "Kartais noriu, kad mane pagirtų. Žinau, kad paaukojau skatiką dėl savęs, bet vis tiek norėčiau, kad elgeta man nusilenktų…" Žmonės kritikuoja savo mintis ir norus, bet nekritikuoja savęs, neniekina ir nežemina savęs lyg kokie religiniai mazochistai. Tokiu būdu jie nesukelia savyje savigynos reakcijos ir gali žiūrėti į savo vidų atviromis akimis.

Kam įdomu, galite išbandyti.

Deepblue2007-01-05 19:27

kaip supratau cia buwo testas, tai kodel mano nuomone vadinate nuostatomis? as tik parasiau kaip as daryciau jei butu tokia situacija. jei pasiulyciau kopecias traukti pasirisus be jokio karucio tikriausei ir jus Petrai sakytumete jos gali suluzti ir nematau cia jokios nuostatos tik asmenine nuomone, o kas kaip padarys jo pacio reikalas…

Petras2007-01-06 15:42

Deepblue, tu vis nematai, kad esame skirtingose situacijose. Aš praktiškai išbandžiau šį dalyką, sėkmingai paržsivežiau kopėčias tarsi vilkiką duobėtasi kaimo keliukais ir ŽINAU, kad jos neapsivertė ir buvo suvaldomos. O štai tavo ir kažkokio kito internauto situacija yra visai kita - jūs kopėčių NEVEŽĖTE ir vietoj informacijos naudojatės išankstinėmis nuostatomis, kad karučiai per didesnę duobę turėtų apvirsti, kad jų neturėjau suvaldyti ir t.t.

Niekas neprieštaraus, jeigu kopėčias nešite ant kupros arba įsikandę į dantis. Tai jūsų asmeninis reikalas. Situacijos absurdiškumas yra tai, kad žmogus žino paprastesnį IŠBANDYTĄ variantą, bet jūs negalite priimti patikrintos informacijos ir laikotės savo nuostatų.

Šiuo atveju tai gali neturėti jokios reikšmės. Gal jums niekada gyvenime neprireiks kopėčių. Tačiau pats negalėjimas priimti informacijos išmokimo procesams gali būti rimta kliūtis.

Redagavo Petras 2007-01-06 15:43

Deepblue2007-01-13 15:31

jei cia buvo testas tai prie ko cia tos nuostatos niekaip nesuprantu…. juk paskiau kaip as daryciau pareiskiau savo nuomone nes niekada nesu ju tempes ir jei reiktu vilkt kaip jus tikrai taip nevilkciau nes bijociau kad apvirs ir visiskai tikiu kad jos jum neapvirto, tiesiog as taip nedaryciau, jei nezinociau kad tai ymanoma, o dbr paskaites kad nepavirto pasinaudociau jusu patirtimi, ir nematau as cia jokiu nuostatu, manau mane ne taip supratot…..

Jovydas2014-05-29 12:32

Šaunus straipsnis :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras