BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ir naciai - nuo dievo

Kiekviena siela tebūna klusni aukštesnėms valdžioms, nes nėra valdžios, kuri nebūtų iš Dievo. Esančios valdžios yra Dievo nustatytos. Rom 13,1

Nori nebijoti valdžios? Daryk gera, ir susilauksi iš jos pagyrimo. Rom13,3

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (6)

Tvėrėjas2009-11-21 18:35

Hitleris berods skelbėsi darąs tvarką ant svieto dievo vardu…

Petras2009-11-22 01:07

Taip, ant Hitlerio karių sagčių buvo užrašas: “Dievas su mumis”. Bet šį sykį svarbu ne tai, ką apie Dievą sakė Hitleris ar kažkas kitas. Aš irgi galiu apie Dievą prikalbėti nesąmonių, bet jis nuo to nesuprastės. Dabar mums kur kas svarbiau išsiaiškinti, ką apie valdžią Dievo vardu sako Biblija, tiksliau - krikščionių apaštalas Paulius.

Sakydamas, kad nėra valdžios, kuri nebūtų nuo Dievo, Paulius, savaime suprantama, turėjo omenyje ne Hitlerį ir ne Staliną, bet tų laikų Romos imperijos valdžią. Beje, irgi labai žiaurią, kėlusią siaubą visam likusiam pasauliui. Bet jeigu krikščionys nebūtų palaikę imperatoriaus valdžios, jie nebūtų tapę valstybine religija ir negavę tokių privilegijų. Vadinasi, tas apaštalo laiškas raštytas konkrečiu laiku ir skirtas labai konkretiems tų laikų tikslams siekti.

Bet jeigu tuos teiginius apie vakldžią paskelbsime paties Dievo nuostata ir juos tokiu būdu suabsoliutinsime, tai Dievo valdžia turėsime laikyti ne tik Hitlerio žydšaudžius, bet ir Stalino ateistus. Paklusdami ateistų valdžiai, krikščionys turėjo sunaikinti savo bažnyčią ir Dievą paskelbti neegzistuojančiu. Eidami tuo keliu prieitume absurdą ir tuėtume pripažinti, kad Dievas klysta, kitaip sakant, kad Dievas visai ne Dievas…

Vadinasi, lieka sakyti, kad Biblija rašyta žmonių, o ne Dievo. Ne Dievas joje kalba apie pasaulį, bet žmonės - apie Dievą, ir ta jų kalba, keičiantis istorinėms aplinkybėms, labai stipriai keičiasi. Toks požiūris išsaugotų Dievo - Absoliuto prestižą ir leistų skaityti Bibliją analitiškai. Deja, religingi žmonės mano kitaip.

Robertas2009-12-08 17:41

Man keista, kad tu manai, kad reikia saugoti Dievo prestižą. O gal aš ne taip supratau?

Petras2009-12-11 23:26

Man irgi atrodo, kad tu kažką ne taip supratai.

Aras2009-12-22 22:16

Leisiu sau pajuokauti. Dievas vienas ir negali iš karto pildyti visų mūsų norus. Kai mano gyvenimas pakibo ant plauko, jis žvelgė tuo metu į mane ir aš likau gyvas, bent jau taip pamaniau. Ir didžiausi agnostikai sunkią minutę, to patys nejausdami, šaukiasi dievo. Vėliau gal būt neigia. Teko matyti ir girdėti savo akimis ir ausimis. Plius, gyvenimo patirtis.

Petras2009-12-22 23:04

Manau, Dievo įvaizdį turim kiekvienas, tas įvaizdis kiekvienam labai savitas. Aš, pavyzdžiui, sunkiai įsivaizduoju pasaulį, visą visatą be Kūrėjo. Matydamas nepertraukiamą gyvenimo kūrybą, aš būtinai turiu suvokti ir Kūrėją.

Tačiau asmeninis tikėjimas, asmeninis Dievo suvokimas yra viena, o religija - visai kas kita. Religija - tai labai sudėtinga valdžios forma, tai žmonių valdymas iš vidaus, manipuliuojant jo fantazijomis, baimėmis ir vaizdiniais. Norėdami valdyti minias, išlaikyti jas paklusnias galingųjų valdžiai ar nukreipti jas į grobikiškus karus, bažnytininkai turėjo sukurti masėms pikto, grėsmingo, kerštingo, godaus, žiauraus dievo įvaizdį. Priešintis bažnytininkų manipuliacijoms ir atmesti tokio dievo pabaisos vaizdinį - tai nereiškia atmesti apskritai Dievo vaizdinį.

Labai gaila, bet religingi žmonės neskiria religinių manipuliacijų nuo asmeninio tikėjimo, gali būti, jų tikėjime nelabai kas asmeniško ir yra - viskas suniveliuota ir standartizuota pagal profesionalų bažnytininkų direktyvas. Net įsivaiduoti labai sunku originaliai mąstančią, savitai pasaulį suvokiančią davatką.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras