BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gyvulinių taukų ir pelenų šarmo muilas už 20 centų

Išsiviriau kiaulės taukų muilo. Išėjo tirštesnis. Prieš tai pamėginau saulėgrąžų aliejaus - muilas buvo kaip kremas. O šitas kietėja kaip ir taukai, spalva panaši į pirktinio ūkiško muilo. Baigdamas virti, įpyliau porą šaukštų kvapnaus masažinio aliejaus, tai dabar jis kvepia tuo aliejumi.

Muilui virti naudoju pelenų šarmą, kuris nekainuoja nė cento. Užpili pelenus karštu vandeniu, pakaitini, o šiems susėdus ant dugno, viršuje lieka šarmo tirpalas. Nusemi, nukoši. Jame verdant riebalus, tie virsta į muilą. Vanduo pamažu nugaruoja. Jeigu riebalai dar vis nesijungia su vandeniu ir nenori putoti, vadinasi, šarmo mažai. Įpili dar, verdi toliau. Virti reikia kelias valandas. Nakčiai puodą su putojančia mase palieku karštai - tegu išgaruoja vanduo ir sureaguoja likęs šarmas.

Muile šarmo šiek tiek liks. Bet jeigu lieka per daug, jis erzina odą, degina rankų įbrėžimus. Vadinasi, riebalų per mažai, arba muilas nespėjo subręsti. Muilo gamintojai sako, kad muilo ph turi būti nuo 8 iki 10,5. Žlugtui skalbti galima pasidaryti aštresnio, o rankoms plauti tegu būna švelnesnis. Kuo ilgiau muilą brandini, tuo jis švelnėja - likęs šarmas toliau reaguoja su riebalais. Šiltame kambaryje reakcijos vyksta greičiau. Vadinasi, išvirto muilo nereikia skubėti atšaldyti, tegu bent parą jis pabus šiltame kambaryje.

Pelenų šarmas išeina nevienodo stiprumo, ir dėl to sunku iš anksto apskaičiuoti reikiamus komponentus. Tai - didžiausias jo minusas. Galima būtų iš tirpalo garinti vandenį tol, kol liks gryno šarmo milteliai. Tam reikės daug laiko ir šilumos. Paprasčiau riebalus virti šarmo tirpale, šio vis papildomai įpilant. Taip ir saugiau - mat grynas šarmas būtų pavojingas, jis gali nudeginti.

Pelenai turi daug kalio, o kalio šarmas naudojamas skysto muilo gamybai. Pelenų šarmo muilas nesukietės į akmenį. Todėl geriau daryti skystą muilą. Dabar skystas kaip tik darosi populiarus.

Naminis muilas ne tik pigus - jis ir sveikesnis. Jame lieka atsiradęs šalutinis labai vertingas ir odai draugiškas produktas - glicerinas, kurį fabrikai atskiria ir panaudoja kitoms reikmėms.

Į naminį muilą galima dėti įvairių kvapniųjų aliejų, žolelių, pumpurų nuoviro. Tai - jau antazijos reikalas.

Kiek kainuoja naminis muilas? Jam virti pasvėriau 200 gramų kiaulės taukų, kurių kilogramas kainuoja 1 Lt. Išėjo štai tos dvi formelės kvepiančio muilo už 20 centų. Tiesa, kelis centus reikėtų pridėti kvapniajam aliejui. Kol 200 gramų taukų virto muilu, išgarinau apie tris litrus šarmo.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras