BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gydantis brudas

Per Velykas prisistatė Aliaus Sakinio krikšto mamytė ir kažką atsinešė rankinuke.

- Pažiūrėk, ką jums atnešiau, - nudžiugino ji namiškius ir išsitraukė nedidelį plastikinį buteliuką nuo cocacolos.

- Oho! - apsidžiaugė Alius, nors dar nesuprato, kas tai galėtų būti.

- Šventas vanduo,- pranešė krikšto mamytė ir atsuko buteliuką. - Pašlakstykit namus, pašlakstykit vaiko lovelę, vaiką, save pačius. Labai padeda nuo negeros akies, nelaimių, ligų ir kitų šėtono žabangų.

- Ir nuo viduriavimo padeda? - paklausė Alienė, kurią jau antra diena kamavo šita nelaimė.

- Turėtų nuo visko… - tvirtino geradarė. - Šventoriuje šventintas.

- Taip, šventas vanduo pakeičia savybes, - pritarė Alius ir susidomėjęs prikišo buteliuką prie lūpų. - Reikės supilti į tvenkinį, ir turėsim kūdrą šventinto vandens.

- Ne ne, tik negerkit!.. - suriko krikšto mamytė ir nutvėrė už buteliuko, kai smalsuolis užsivertė paragauti tokios šventenybės. - Juk nežinai, kas tai per vanduo. Gali būti koks brudas.

Alius Sakinis ir kiti

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

mG2010-04-13 17:03

nu jau jo, gydo. Bet brudas.:)

ALGdas2010-04-13 18:55

Pašventintas vanduo ir brudas - kažkas nesuderinamo. Matyt, norėta pateikti labai sąmojingą sugretinimą, bet toks sugretinimas tik parodo menką išmanymą ir nekultūringumą.

Petras2010-04-13 20:17

Ne, ALGdai, tai rodo ką kitą, o būtent - tavo proto ribas.

Čia aprašytas TIKRAS įvykis, kuris per šias Velykas įvyko Panevėžyje. Tikra davatka pas mano giminaičius tikrai atsinešė užburto vandens, ir viskas vyko taip, kaip aprašyta.

Aš puikiai suprantu tą moteriškę. Ji labai prietaringa davatka ir nepaprastai vertina magiją, fetišus ir kitus “stebuklingus” dalykus, bet kita savo proto dalimi yra realistiškai mąstanti, sakyčiau, net labai praktiška ir švaros mėgėja. To užburto vandens ji pasisėmė kažkur bažnyčios šventoriuje iš kažkokio bendro katilo, bet juk tikrai nežino, nei iš kur tas vanduo supiltas, nei kokiais indais kas iš jo sėmė… Realiai mąstančioji tos moteriškės dalis pataria pasisaugoti galimos atisanitarijos, nors fantazuoti linkusioji davatkiškoji dalis linkusi tikėti užburto vandens šventumu. Aplinkiniams buvo labai linksma stebėti, kaip ji pati nemato tokio baisaus savo vidinio prieštaravimo.

O štai ALGdas teįstengia matyti tik vieną to reikalo pusę - užburtas vanduo yra šventas, vadinasi, kitoks būti negali.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras