BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Epi-skopalai keičia požiūrį į homoseksualus

Jungtinių Valstijų E****opalinė bažnyčia (Anglikonų bažnyčios atitikmuo Jungtinėse Valstijose) gali pervilioti homosesksualinį potraukį turinčius katalikų kunigus ir kunigų seminarijų klierikus. Spaudoje pasirodė prenešimas, kad naujai išrinkta bažnyčios vadovė Katerina Džferts Šori pirmadienį pareiškė mananti, kad homoseksualumas nėra nuodėmė, o homoseksualai yra sukurti Dievo, kad mylėtų tos pačios lyties žmones.

Per interviu naujienų tarnybai CNN naujoji vadovė buvo paklausta, ar ji mananti, kad homoseksualumas yra nuodėmė. “Aš taip nemanau. Mano nuomone, Dievas mus apdovanoja skirtingomis savybėmis. Kiekvienas iš mūsų pasaulį pasiekia su skirtingais bruožais, kurie kartais kelia mums iššūkius, tačiau ir džiugina bei leidžia palaiminti mus supantį pasaulį”, - teigė ji.


Tai gali būti stiprus konkurentų smūgis homoseksualinių skandalų krečiamai Katalikų bažnyčiai, kuri nebesusitvarko su celibato iškreiptu savo kardinolų, kunigų ir seminaristų lytiniu potraukiu. Oficialiai ji pasisako prieš homoseksualizmą, bet visuomenėje plačiai išgarsėjo kai kuriomis dvasisininkų intymaus gyvenimo tradicijomis, ir dvi JAV katalikų vyskupijos po pedofilijos skandalų prieš kelerius metus buvo priverstos bankrutuoti. Pernai ir Lietuvos kardinolas Audrius Bačkis viešai pasižadėjo griežtai kovoti prieš homoseksualizmą kunigų seminarijose.


Liberalėjant konkurentų politikai, formalių reikalavimų kartelę gali tekti nuleisti ir katalikų vadovams.

Rodyk draugams

Komentarai (9)

Petras2006-06-21 11:24

Įdėjau straipsnį ir apstulbau: serveris neleidžia paskelbti bažnyčios pavadinimo, nes dalį jo laiko… nešvankia ir vietoj raidžių deda žvaigždutes.

Belieka tikėtis, kad išprisę skaitytojai atseks, apie ką rašoma.

Petras2006-06-21 11:27

Mėginu apgauti dorovingąjį kompiuterį. Bažnyčios pavadinimą skeliu į du žodžius - gal dabar serveris neatpažins nešvankybės?

Taigi: Epi-skopalinė bažnyčia

Anonymous2006-06-21 11:37

Būtų įdomu, jeigu Audrius išvaikytų visus pderastus. Norėčiau pažiūrėti, kiek tada liktų kunigų…

Anonymous2006-06-22 14:34

Tai gerai …liks svari baznycia ,o tie atsiskirs ir tegu sau daro ka nori.

Petras2006-06-22 17:21

Tikrai, būtų įdomu rasti švarią bažnyčią - be kunigų, Rašto aiškintojų ir davatkų. Ir be stabų, žinoma.

Ateini, o čia - nei smilkalų tvaiko, nei magiškų ritualų.

Ko tada eiti?

Anonymous2006-06-23 11:34

Na as zinau tokia baznycia…ten zmones tik pagieda ir paskaito Sv.Rasta…vat to ir ateina…Dar priima Kristaus isteigta paskutine vakariene Jo atminimui…ir be jokiu smilkalu ir magisku ritualu.Maza kukli banzycia Vilniaus pakrastyje.

Petras2006-06-23 13:46

Puiku, jeigu bendraminčiai susirenka kur nors suvalgyti Jėzaus atminimui vakarienės, kaip prisakė pats Viešpats. Tačiau tokiu atveju tai - paprasčiausia susitikimo vieta, o ne šventoji bažnyčia, kuri pati savaime yra stabas. Čia kalbama apie bažnyčią-stabą, kuriame tebegyvena stabmeldžių dievas, ir bažnyčios garbintojai ateina su juo susitikti.

Anonymous2006-06-26 14:50

Nesuprantu, kodėl sektantai Bibliją skaito būtinai visi kartu. Ar jie negalėtų nusipirkti kiekvienas po Bibliją?

Petras2006-06-26 20:59

Ne Biblijoje problema. Dabar ne tie laikai, kai visame mieste viena bažnyčia arba vienas vienuolynas turėjo Bibliją ir saugojo Dievo Žodžio monopolį. Saugojo griežtai - bažnyčia perrašinėdavo Šventąjį Raštą paprastiems žmonėms neįkandama lotynų kalba, o bažnyčios invizicija degindavo ant laužo tuos, kurie vis dėlto ryždavosi "savavališkai" skaityti Dievo Žodį ir tokiu būdu laužyti religinės organizacijos monopolį.

Dabar Bibliją turi beveik visi, tačiau ne visi ryžtasi ją skaityti patys, be Rašto aiškintojų interpretacijos. Keista žiūrėti, kaip sektantų vadas skaito Šventąjį Raštą, o jo ganomi avinėliai vedžioja iš paskos pirštu - tarsi būtų paskutiniai kretinai ir negalėtų vieni perskaityti aiškiai parašyto lietuviško teksto.

Keista, bet ir išsivysčius Biblijos leidybai, religija daugeliu atvejų išlaikė Dievo Žodžio monopolį. Tai ir yra religijos esmė - būti tarpininku tarp žmogaus ir Dievo, neleisti žmogui į Dievą nei pačiam kreiptis, nei pačiam Jo Žodį išgirsti.

Skirtumas nuo viduražių tik toks, kad dabar žmonės patys savo noru religijos valdininkams suteikia teisę manipuliuoti Dievo Žodžiu ir jų tikėjimu. Kretinais jų niekais nepaverčia - jie patys tokiais pasiverčia.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras