BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Diskusija - ne mūšis už Lietuvą

Šis internetonis nuotykis prasidėjo nuo to, kad tarp blogiukų aptikau meniškos sielos intelektualę (įdomus derinys, ar ne?). Savo puslapyje ji paskelbia eilėraščių, kurie pasižymi tokiu savitu ir stabiliu stiliumi, kad autorę atspėju iš tolio. Kai įsijungiu savo draugų puslapį, iškart nematau, kas yra kurio gabaliuko autorius, bet nėra buvę, kad neįžiūrėčiau Hammerklavier - tai ji pasiunčia tuščiai lauktą žmogų kartu su visais kiaurai pražiūrėtais langais, tai dar ką ekstremalaus daro…


Aną dieną skaitau eilėraštyje, kaip lyrinė heroja laksto išrengta po pusnis, mintyse guodžiasi sargui “Mano angele sarge, /Aš ir vėl sulyta, mano kojos pavargę”. Galėtų paprašyti kokio chalato ar kelnių, mintyse jau šaukia “pabūk,  jei girdi”,  bet nepaprašo, nes  “per daug išdidi…”


Ar tik ne Hammerklavier? Žiūriu - tikrai. Neiškenčiau ir parašiau komentarą, pareikšdamas, kad man už aiškiaregystę jau priklauso prizas:
Ir vėl atpėjau!
Žiūriu - ar tik ne Hammerklavier čia laksto išrengta po sniegą, žiūri į angelą sargą ir nedrįsta paprašyti drabužių?
Paspaudžiu pelę ant nuorodos - tikrai!
Kada bus prizas?


Autorė atsakė taip: 
Taip jau iš karto ir prizas? :) Galvoju - ar ne pernelyg paprastos užduotys? Va, kai Hammerklavier, pamiršusi visus angelus ir langus, parašys straipsnį kvantinės fizikos tema, o Petras atspės, jau bus galima kalbėti ir apie prizą ;)


Kvantais bei kitais tarptautiniais žodžiais manęs labai nepagąsdinsi, ir bematant kilo filosofinė diskusija apie muzikos suvokimą`bei galimybes bemoliais ir bekarais išreikšti abstrakčias mintis. Tačiau jūsų dėmesį norėčiau atkreipti ne tiek į diskusijos turinį (kuris, žinoma, irgi nepaprastai svarbus:), kiek į jos formą. Pažiūrėkite,. kaip Hammerklavier, prispausta oponento argumento, sugeba kažkokiu moterišku subtilumu išsisukti iš situacijos, nespirdama varžovui žemiau juosmens ir pati nešokdama iš antro aukšto skandintis į pusnį.
Kadangi mūsų dialogas ir taip buvo viešas, ramia sąžine jį skelbiu visą ir savo skaitytojams:Petras:
Straipsnis kavantinės muzikos tema būtų pusė bėdos - turiu kelis žodynus ir vieną kitą žodį suprasčiau.
Bet jeigu Hammerklavier man pgrotų Pitagoro teoremą, tada iš tiesų pakelčiau rankas. :))
Gal ir savo prizus atiduočiau (kurių, beje, dar neturiu)…


Hammerklavier:
O muzika ir skaičiai - ne taip toli vienas nuo kito, kaip galėtų atrodyti. Ruošk prizą, tada pagalvosiu, ar verta stengtis:)


Petras:
Fantastika, Hammerklavier!
Aš priimu tavo pasiūlymą.
Tiesą sakant, pats daugeliui muzikantų, kurie muzikoje išsakydavo kažkokias “gilias mintis”, esu siūlęs pagroti Pitagoro teoremą, bet jie tik susierzindavo ir imdavo priekaištauti, kad esu linkęs viską šaržuoti.
Pagaliau atsirado savanorė… Už pagrotą teoremą esu pasirįžęs atiduoti bet ką, atiduočiau net gyvenimą, bet neturiu teisės.
Įsivaizduoji, kaip mudu išgarsėtumėm? :))
PASTABA. Grodama ne tik tu, bet ir tavo klausytojai iš melodijos turėtų suprasti tokį dalyką: stačiojo trikampio įžambinės kvadratas yra lygus statinių kvadratų sumai.


Hammerklavier netikėtai nutilo. Nežinau, ar ji repetavo pianinu Pitagoro teoremą, ar darė kažką kitą, bet atsakymo kurį laiką nebubo. Pagaliau jis atėjo.


Hammerklavier: 
Petrai, tikrai, išgarsėtume. O jei dar užpatentuotume Pitagoro teoremos muzikinio atlikimo formulę, taptume ne tik garsūs, bet ir labai turtingi. O tapę turtingi ir žinomi, įgytume labai daug netikrų draugų ir tikrų priešų. O turėdami daug priešų, negalėtume ramiai miegoti naktimis. O neišsimiegoję būtume labai pikti ir nelabai gražūs. Tad - tiek to, tegul viskas būna, kaip buvę … :)


Petras: 
Turiu pasakyti - graži išeitis…
Ne tas gudrus, kuris neprisidaro problemų, bet tas, kuris iš jų sklandžiai išsisuka. :))


Hammerklavier: 
Anokios čia problemos - maloniai praleidau vakarą, bemąstydama, kaip čia išsisukus ;)
Beje, supratau, už ką aš atiduočiau labai daug - ogi už kompaktą, kuriame įrašytas vėjas. Toks, koks dabar girdisi man už lango - net šiurpuliukai per kūną eina… Turbūt klausyčiau taip visą naktį, jei tik galėčiau…:)


Argi ne virtuoziškai Hammerklavier nulaviravo netikėtą smūgį? Kažkoks inteligentiškas reveransias, ir nemaloni situacija virsta apsikeitimu maloniais komplimnentais.
Šnekant dar rimčiau, interneto diskusijų tonas - rimta problema. Anonimiškumas padrąsina žmogų nusiimti viešąją togą ir parodyti ne pačius švariausius apatinius. Virtualios diskusijos paprastai nepasižymi didele kultūra, nes žmonės įsipainioja į žodžių kautynes tarsi į pokario mūšį. O kartais susidaro įspūdis,  kad ieškoma ginčų tik tam, kad būtų proga ką nors apspjauti.
Hammerklavier liudija: įmanomas kitoks anoniminės diskusijos būdas. Būtų daugiau tokių intelektualių - gal ir fariziejai pakeistų taktiką…

Rodyk draugams

Komentarai (6)

Anonimas2005-12-10 09:56

Petrai, bene susiradai virtualią paną? Ir ko į tave, krestį, jos žiūri?

Petras2005-12-10 10:11

Ko meterys žiūri į krestį?

O ko jos žiūri į kiaurą kojinę?

Hammerklavier2005-12-10 16:28

Petras, paskelbdamas mane virtualių diskusijų etalonu, matyt, apdairiai apsidraudė nuo galimų smūgių žemiau juostos :) Aš, savo ruožtu norėdama apsidrausti nuo šokinėjimų iš antro aukšto į pusnis, paskelbiu - nei intelektualumas, nei subtilumas neprilygs Petro įvaldytam sąmojui, kuris dramatiškas situacijas akimirksniu paverčia smagiais proto žaidimais :)

Anonimas2005-12-10 17:14

O kodel Petras sulygino , kad moterys s i suplysusia kojine ir i ji ziuri vienodai?I suplysusia kojine ziurint, nuotaika sugenda, o i Petras ziurint kaip?nejaugi irgi sugenda?

aralzero

Anonimas2005-12-12 11:27

na… turbut petrui jau kazkas pavydi tos nuostabiai slidzios moteriskes, kuri ne tik islydo is petro provokacijos, bet ir susuko jam prota:0)))

Anonimui2005-12-12 11:38

jei tikėti duomenimis, pateiktais Hammerklvier anketoje, tai tokio amžiaus dama Petrui, sakyčiau, kiek senoka. Bet…Oskaras Vaildas yra pasakęs, kad moteris, galinti viešai pasakyti, kiek jai metų, galį viską. Galiu tik įtarti, kad Hammerklavier dar nepriklauso kategorijai moterų, galinčių viską. Manau, kad ji gerokai jaunesnė, todėl su pasimėgavimu seku Petro ir šios madam tokį inteligentišką flirtą.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras