BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dievas atrastas tikinčiųjų smegenyse

Profesorius Uffe Shedt iš Danijos Aarhus universiteto atrado Dievą… tikinčiųjų smegenyse. Topografu tirdamas smegenų aktyvumą, jis nustatė, kad viena tikinčiųjų smegenų dalis sureaguoja, kai tie kreipiasi į Dievą.

Tyrime dalyvavo savanoriai krikščioniai, kurie, jų pačių teigimu, yra labai religingi. Jų buvo paprašyta atlikti tris užduotis. Pirmiausia jie turėjo kreiptis į Dievą ir karštai melstis. Po to buvo jų prašoma, kad jie įsivaizduotų bendraują su kokiu nors artimu draugu. Ir galiausiai savanoriai turėjo kreptis į Kalėdų Senelį ir jo prašyti ko nors Kalėdoms. Prietaisas tuo metu fiksavo jų smegenų žievės aktyvumą.

Nustatyta, kad viena priekinės smegenų dalies sritis suaktyvėjo taip pat, kai tikintieji kreipėsi į Dievą arba į labai artimą žmogų. O kai jie mintyse kreipėsi į Kalėdų Senelį, ši smegenų dalis liko nesužadinta. Profesoriaus manymu, taip atsitiko dėl to, kad Dievą tikintieji laiko realia būtybe, o Kalėdų Senelio - ne. Ši smegenų sritis dar mažai ištirta - manoma, kad joje laikoma informacija bei nuostatos apie kitus žmones bei jų ketinimus.
- Tyrimo rezultatai, mano nuostabai, patenkino ir tikinčiuosius, ir ateistus, - sakė profesorius. - Pirmieji juos laiko įrodymu, kad Dievas tikrai egzistuoja. Juk smegenys reaguoja į jį. Antriesiems tai yra įrodymas, kad ryšys su Dievu yra nieko daugiau, tik iliuzija.

S. Uffe kolega - Robin Dunbar iš Oksfordo universiteto (University of Oxford) - laikosi trečiosios nuomonės: “Negauta atsakymo į klausimą, ar Dievas egzistuoja, ar ne. Įrodyta tik tiek, kad egzistuoja tikėjimas į jį. Ir nieko daugiau.”

Beje, ir anksčiau buvo pastebėta, kad tikintieji įsivaizduojamus dalykus sunkiai skiria nuo realių. Šizofrenijos atveju šis skirtumas dar labiau sumažėja: ligoniai savo mintis bei vaizdinius ima laikyti girdimais garsais bei regimais vaizdais. Pasunkėjus būklei, jiems ima reikštis velniai, angelai, baltos pelės, Švenčiausioji Mergelė Marija, Jėzus Kristus, o šiais laikais - ir skraidančios lėkštės bei ufonautai.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

greta2011-06-22 15:24

as nesuprantu sito paveikslo, juk dievas nesikeikia ir taip negraziai nekalba

Petras2011-06-22 15:50

O tu, Greta, buvai sutikusi dievą ir su juo daug sykių kalbėjaisi, jeigu taip gerai žinai, kad jis nesikeikia?
Be to, kuris žodis čia yra keiksmažodis?
Ar tau tik vaidenasi?
Ar tai būna dažnai?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras