BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Didžioji sankryža

Mano draugą žmona nuvarė pas psichiatrą, kad tas jį pagydytų nuo alkoholizmo. Buvo iškeltas ultimatumas: arba eini pas psichiatrą ir gydaisi, arba skiriamės.


Skirtis mano draugas nenorėjo ir sukandęs dantis nuėjo konsultacijos. Truputį nerimavo, kad jį uždarys ar kitaip izuoliuos, bruks vaistus ir psichologiškai “plaus smegenis”. Todėl atsisėdęs ant taburetės daktarui iškart pareiškė, kad nieko iš to nebus, - jis gers kaip ir gėręs, nes visi normalūs žmonės išgeria, o į abstinentus niekas nė už ką jo neįrašys.


- Na, ir puiku, - pasakė psichiatras mano draugui.


- Kas puiku? - nesuprato tas.


- Puiku, kad esi apsisprendęs. Gerk toliau ir nepasiduok nei žmonos, nei vaikų spaudimui. Labai svarbu jaustis normaliu žmogumi, ir jeigu toks esi, nė už ką nesusidėk su blaivininkais.


- Tai tu siūlai man gerti?


- Ne, aš siūlau laikytis savo apsisprendimo. Jeigu esi apsisprendęs gerti, be reikalo atėjai pas mane ir sumokėjai už konsultaciją. Bet jeigu norėsi pagyti ir negalėsi, tada ateik pagalbos, ir aš tau padėsiu.


Žmogus iš kabineto išėjo priblokštas. Jis tikėjosi stiprios ir “garbingos” diskusijos, o išėjo kažkoks šnypštas - nei jo kas įtikinėjo keisti pažiūras, nei jis galėjo kažką įtikinti…


Po daugelio metų draugas papasakojo šitą atsitikimą, ir mudu skaniai pasijuokėm. Beje, pas psichiatrą jis daugiau nėjo - užteko to vieno vizito, ir žmogus pasuko kitu keliu. Sunkiai, bet išsikrapštė. 


Kas yra perėję didžiąją apsisprendimo kryžkelę, tie puikiai supras, ko mudu juokėmės.


Mano draugo susidūrimas su savo kvailumu buvo toks stiprus, kad kito nebereikėjo. Jeigu esi apsisprendęs gyti, tau gali padėti daug kas, jeigu apsisprendei įskibęs laikytis ligos, tau nepadės net Dievas.


Neseniai vienas kolega paklausė, kaip aš mečiau rūkyti. Jis stovėjo ant laiptų ir plėšė cigaretę. Nenorėdamas laistis į ilgas diskusijas, atsakiau, kad vieną dieną apsisprendžiau, ir baigta kalba. Kolega atsakė, kad tai negeras metodas - jis kažkur skaitęs, kad dėl tokio staigaus žingsnio kyla didžiulis stresas, ir žmogus kankinasi. Daug efektyviau, rūkančio draugo įsitikinimu, mesti palaipsniui, cigaretę po cigarętės.


- Matau, kad tavo metodas geresnis, - beliko nusileisti atkakliam įrodinėjimui.


Kai numečiau antsvorį, mano pažįstami nutukėliai ėmė įtikinėti, kad manoji dieta buvusi per griežta ir neefektyvi, o štai ta, apie kurią skaitė jie, yra daug geresnė. Kai pradėjau internete liudyti, kaip vienas garsus Gydytojas be vaistų ir prievartos išgydė mane nuo alkoholizmo, rūkymo, nutukimo ir nerimo, mane vis atakuoja įvairiausių problemų kamuojami žmonės ir įtikinėja, kad aš visai ne taip supratau Gydytojo receptus ir labai neteisingai naudojuosi jo metodika. O štai jie turi visai kitus, daug geresnius receptus…


Atsimenu, prieš daugelį metų kažką panašaus dariau ir aš. Nėjau diskutuoti su psichiatru, bet stengiausi kažką paaiškinti vienam itin garsiam Gydytojui. Jo receptų knygoje ieškodavau eilučių, susijusių su alkoholiu. Labai apsidžiaugiau, radęs Gydytojo prisipažinimą, kad jis yra valgantis ir geriantis. Ypač patiko, kad geriantis. Na, jis joks asketas, vadinasi, toks kaip ir savas bičas, beveik sugėrovas… Jeigu neatstumia vargšų nusidėjėlių, tai gal ir gramą kartų padarytų, jei būtų šalia? Na, kas čia blogo, mintyse sakydavau jam, vyną vartoja beveik visos kultūros…


Šiandien pačiam ima juokas iš savo pastangų kažką įkalbėti garsiajam Gydytojui.


Net neprisimenu, kada tai pasibaigė.


Tikriausiai atėjo laikas, ir atsidūriau didžioj sankryžoj. Arba pasirenki tai, arba tai. Arba apsisprendi gyti ir prašai pagalbos, arba toliau diskutuoji su daktaru.


Apsisprendi pats - net Dievas tavęs neprivers.


Tu laisvas ir atsakingas už savo naštas.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Anonimas2006-06-05 13:23

Mūsų kaimyną buvo išvežę priverstinai gydytis. Buvo neblogas mūrininkas, bet į pabaigą nieko nebeįstengė dirbti. Po to priverstinio gydymo gėrė kaip gėręs, nesulaukė nė 50. Čia tai tikrai nepriversi.

Anonimas2006-06-05 13:42

… taip laisvas pats spręsti savo bėdas ir nerimus.Tik sunku artimiesiems gyventi su alkoholiku ar narkomanu.Padėti negali, jei nenori žmogus. O ramiai žiūrėti neišeina. Kaip surasti tą aukso vidurį, kad be kvailai naivių ultimatumų žmogus pats sau padėtų ?

aralzero

Petras2006-06-05 13:59

O taip, labai sunku žiūrėti artimo žmogaus lėtą savižudybę. Bet nežinau, ar yra kas nors svarbesnio už apsisprendimą. Kai žmogus nenori, gyti jo neprivers niekas. Net Jėzus numodavo ranka į tokius ir sakydavo jiems: "Žiūrėti žiūrėsite, bet nematysite, girdėti girdesite, bet nesuprasite".

Mes pasmerkti laisvei.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras