BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Didysis šventimas

Visiems - linksmų Kalėdų ir šventų Naujųjų Metų!

Felikso ŽEMULIO nuotr.

Šiandien Kalėdos praranda senąją religinę prasmę ir tampa šeimos, apsipirkimo, vaišingumo, netgi apsirijimo ir persigėrimo švente. Visgi neryškiai suvokiame, kad grupdžio 25-oji - tai saulės prisikėlimo diena, vadovėliuose skaitėme, kad saulės sugrįžtuves nuo senų senovės švęsdavo ir lietuviai, ir kitos tautis, o iš kunigų esame girdėję, kad tai dar ir Jėzaus Kristaus iš Nazareto gimtadinis. O kodėl Jėzus gimė būtent tą dieną, per pačias didžiausias pagonių šventes? Kas tai nustatė? Juk niekas nerado nei Jėzaus metrikų, nei paso, nei tapatybės kortelės, o Naujajame testamente nerasit nė žodžio apie šitą datą. Beje, pats Jėzus prašė švęsti vakarienę jo atminimui, bet ne gimtadienį…

Vienas komentatorius man nurodė straipsnį, kurio autorius, remdamasis evangelijų citatomis, tvirtina, kad Jėzus gruodžio 25-ąją net negalėjo gimti. Net Artimiesiems Rytams tai šaltas metas, ir tokiu laiku niekas nerengs gyventojų surašymo, nes būtų per sunku keliauti su kūdikiais į Jeruzlę. O Jėzus, kaip rašoma evangelijose, gimė kaip tik per gyventojų surašymą…

Tai kodėl krikščionys ėmėsi švęsti pagonišką šventę? 336-aisis metais po Kristaus gimino taip nusprendė romėnų bažnyčia labai praktiškais sumetimais - ji norėjo pritraukti pagonių tautas, kurios gruopdžio 25-ąją švęsdavo Babilono dangaus karalienės Semiramidės ir jos sūnaus - dievo Adonio garbei. Krikščionių Kristaus prototipo Adonio (irgi dievažmogio) gimtadienis tapo ir Kristaus gimtadieniu. Tai tiko ir kitoms pagonių tautoms, kurios tą dieną garbindavo vienais ar kitais vardais pavadintą saulę.

Ilgainiui Semiramidės, Veneros ir kitų dangaus karalienių ir dievų motinų vietą užėmė Marija - irgi dangaus karalienė, kunigų sprendimu tapusi dar ir dievo motina, o galiausiai jų nutarimu su visais drabužiais ir bateliais gyva nukeliavusi į dangų. Šiandien bažnytininkų leidžiamose knygose netgi kalbama apie krikščionių religijos “unikalumą” - atseit, tai vienintelė religija, garbinanti žemiškos moters ir dievo sūnų. Tačiau tokių dievažmogių - Kristaus prototipų turėjo ir egiptiečuiai, ir babiloniečiai, ir indai, ir kitos tautos. O įdomiausia, kad daugelis jų dar iki Kristaus numirdavo, po to prisikeldavo trečiąją dieną. Kaip ir saulė, beje, prisikelia trečią dieną - diena nustoja trumpėjusi, po Kalėdų ji ima ilgėti.

Su saulės grąža, mielieji! Pavasaris - ne už kalnų. Ir nesvarbu, ar jūs giedosit Kalėdų giemes, ar negiedosit, aukosit ar neaukosit romėnų bažnyčiai, - žemė suksis toliau, keldama iš miego gyvybę. Viskas Kūrėjo gerai sutvarkyta, ar ne?

(Visą mano minėtą straipsnį galit paskaityti čia: http://www.ocg-life.lt/straipsniai/13-kald-egluts-kilm-.html )

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (9)

olsenas2009-12-25 11:45

Kas buvo,tas vel bus,kas ivyko,tai vel ivyks.Po saule nieko nera naujo:)

deimantukas2009-12-25 22:01

Būk sveikas, laimingas Petrai, sveikinu saulutės sugrįžimo proga. Nuostabus šiandien oras-lyja, šlapia, kaip pavasarį. Beje- oras visada nuostabus. Puikiai jaučiuosi.

2ra2010-01-02 16:52

Sušventėmis, Petrai. Taip seniai beskaičiau tavo blog’ą, kad nustebau pamačiusi, jog liudiji…gyvenimą. Bet juk ir anksčiau nepastebėjau, kad būtum liudijhęs ką nors, kas neskatintų gyventi.

Petras2010-01-02 18:06

Taip, žinoma, visada liudijau tik gyvenimą, o ir mano Mokytojas yra gyvenimas. Bet kai rašiau “liudijų Jėzų”, absoliuti duguma pagalvodavo, kad kalbu apie ant saulės ženklo pakabintą lavono stabą. Jiems atrodė, kad priklausau krikščionių religijai, kuri liudija mirtį. Dabar mažiau painiavos.

deimantukas2010-01-07 18:19

Vakar darbe man liepė nupuošti pastatą. Baigėsi šventės-viską nukabink,-įsakė man viršininkas.Pasiėmiau kopečias, keletą dėžučių ir pradėjau nupuošinėt. Buvo kažkaip liūdna.Negi viskas baigėsi?Kas toliau?Įprastos niūrios ir nuobodžios darbo dienos?
Tai jau viską nuiminėji,- paklausė bendradarbė praeidama pro šalį. Kaip gražu.Dabar reiks laukti net metus.
Jos balsas buvo toks liūdnas,kad man iš rankų vos neiškrito apvalus blizgantis žaisliukas. Man pasidarė dar liūdniau ir aš atsargiai padėjau jį į dėžę.
Pamąsčiau, kad gal nereiktų nieko nukabinėti,o palikti viską iki kitų kalėdų. Tada atpultų bergždžias laiko gaišimas,kad papuošti ir vėl nupuošti ir taip kasmet.Kiekvieną dieną būtų smagu.Kiekviena diena būtų, kaip šventė. Mane net nupurtė nuo tokios minties apie šventę kasdien ir po mano kojomis sugirgždėjo kopečios.
Kai nurinkau eglutes ir blizgučius iš dviejų koridorių lengviau atsidusau- baigiau. Man begrįžtant į savo kambariuką priešakis pasirodė viršininkas.Nepamiršk ir priimamajam ir salėj surinkti viską,-griežtai pasakė jis. O aš maniau,kad jau viskas.Tu ką,iš dangaus iškritai,-įžeidžiai atsakė jis.Ar tu aklas ir nematai,kad ir ten dar visko prikabinėta.
Aš tikrai nemačiau ir man tapo gėda.
Žaisliukus ir kitokius tindiriuškas nurinkinėjau 4 valandas. Jaučiausi labai pažemintas.Juolabiau,kai visi praeinantys mėtė visokius komentarus,neva baigėsi metai ir dabar reiks kankintis ištisus metus.
Su artėjančiom Šventom vėlykom,-sveikinau aš juos, tuo norėdamas paskatinti nekristi į depresiją. Nėra jau taip blogai,-sakiau jiems,-iš gyvenom paukščių gripą, išgyvensim ir kaip nors iškentėsim ir be tų eglučių ir žaisliukų.
Jaučiausi labai kaltas.
O aš net namačiau,kaip šita eglutė atrodo,kai ji šviečia,-vos neapsiverkė viena,kai tempiau paskutinę didžiulę eglę į liftą,kad užkelt ją į viršutinio aukšto sandėlį.
Ji plastmasinė, ji netikra,-pasakiau jai. Miške yra žymiai gražesnių ir jos tikros,-mėginau ją guosti,bet atrodo man nepavyko.
Pagaliau viskas buvo sutvarkyta ir aš lengviau atsikvėpiau. Patalpose pasidarė daugiau vietos ir kažkaip lengviau kvėpuoti.Nuotaika staiga pasitaisė. Nuėjau parūkyt. Rūkydamas mąsčiau-ar nuotaika pagerėjo,kad baigiau didžiulį darbą, ar, kad prasidėjo tikrosios šventės.

Petras2010-01-07 18:55

Aš suprantu tuos žmones. Plastmasinė arba nukirsta eglutė yra daug gražesnė už gyvą miške augančią, iš vatos padarytas sniegas šiltesnis ir gražesnis už tikrą. Miške augančios eglės, iš dangaus krentančios snaigės negali būti stabai - koks iš jų džiaugsmas?

deimantukas2010-01-07 19:06

Eilinius metus negėriau ir nedalyvavau iškilmingoj Šventų Kalėdų puotoj darbe prie plastmasinių stabų ir šypsenų. Tais laikais, kai dar vartojau alkoholį, teko gerti gamtoj. Žinai, visai būdavo smagu toj natūroj, kur viskas tikra ir gyva. Ir dabar smagu ten pat negeriant.

ebook covers2010-08-18 05:06

Very good article, well written and very thought out. (Labai geras straipsnis, gerai parašyta ir labai apgalvota).

suexopsiple2013-01-29 17:42

Собирали со шкетом мебель, остались какие-то запчасти.
Долго искали, куда их можно вкрутить, не нашли и плюнули.
Про лишние шурупчики и прочие болтики вообще есть много всяких баек.
У нас в садике, когда на лето сборные группы формируют, была такая история.

Первый день, у воспитательницы дети из трёх групп. Есть свои, но в большинстве чужие. Вечером всех разобрали, один ребёнок остаётся. Сидит играет в песочнице. Воспитательница на веранде. Начинает волноваться.

- За тобой кто должен прийти?

- Папа!

Ну, папа так папа, сидят дальше.
Папы нет.
А всё, садик пустой уже, один охранник, и спросить не у кого. Пошла, взяла списки, где телефоны родителей, чтоб позвонить. Спрашивает.

- Тебя как зовут?

- Петя Смирнов!

Она все списки перешерстила. Нет такога ребёнка в списках, хоть ты тресни!
И что делать? Был бы понятный ребёнок, забрала б домой, и дело с концом. А тут?
А этот главное сидит, играет как ни в чем ни бывало.
Обычно, если ребёнка долго не забирают, у него истерика, а воспитатель его утешает. А тут всё наоборот. Ребёнку хоть бы что, а воспитателя уже колбасит не по детски.

- Ну и где твой папа!!!

- На работе.

- И когда он за тобой придёт?

- Он не придёт.

- ПОЧЕМУ???

- Он футбол смотрит. Он когда футбол смотрит, его лучше не трогать.

- Он что, на работе футбол смотрит?

- Ну да, на работе.

- Это что ж такая за работа, что там футбол смотрят?

- Он охранником работает.

- Где?

- В детском саду.

- В КАКОМ???

- Ну, тут… В этом саду. В вашем. Он сказал “Исчезни с глаз, и чтоб до конца футбола я тебя не видел!”. Вот я и сижу. А вы почему не уходите? Эх! Вас наверное тоже до конца футбола из дому выгнали…

p.s.
sorry если не туда разместил

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras