BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Daugiau kaip pusė Ispanijos jaunuolių šalinasi religijos

Dauguma Ispanijos jaunuolių nepripažįsta religijos, kartu augant nepasitikėjimui Katalikų Bažnyčia ir netikėjimui Dievu, rodo naujausia nuomonių apklausa, trečiadienį rašo Ispanijos dienraštis “Le Pais”. Anot dienraščio, ilgainiui Ispanija gali nustoti buvusi katalikiška šalimi.

Pernai “Fundacion Santa Maria” surengta apklausa, kurioje jau šeštą kartą nuo 1984 metų dalyvauja 15-24 metų amžiaus ispanai, parodė, kad pirmą kartą per visas apklausas mažiau nei pusė respondentų (49 proc.) teigė, kad yra praktikuojantys arba nepraktikuojantys katalikai.

Per ankstesnį, 1996 metų, tyrimą 77 proc. respondentų laikė save katalikais. Dabar 46 proc. jaunimo teigė esą agnostikai, ateistai ar tiesiog abejingi religijai, o 45 proc. pareiškė netikintys Dievu.

Sociologų teigimu, dėl tokio smarkaus besitapatinančiųjų su Bažnyčia, kadaise Ispanijoje turėjusia didžiulę socialinę ir politinę valdžią, sumažėjimo iš dalies yra kaltas jos nesugebėjimas prisitaikyti prie naujųjų laikų.

Katalikų Bažnyčia ispanai pasitiki mažiausiai iš visų institucijų, daug mažiau nei daugianacionalinėmis institucijomis ar NATO, kurią aštuntadalis apklaustųjų apibūdino kaip nepaprastai turtingą. Tačiau 43 proc. vis dar nori tuoktis Bažnyčioje, palyginti su 22 proc., kurie rinktųsi civilinę santuoką.

“Religija ir politika jaunimas domisi mažiausiai”, - rašo dienraštis. Vis dėlto dauguma tvirtina labiau pritariantys kairiajam, o ne dešiniajam politikos sparnui.
ELTA

Rodyk draugams

Komentarai (5)

Citrusinas2006-04-07 19:17

vis tiek reiktu krikscionybe gerbti, kaip vienintele imperija islikusia net 2000 metu. aisku skilimai ir dalijimaisi buvo, taciau as manau dabar arteja pabaiga. kazkuria prasme religija (siu laiku samprata religija sutapatina su tikejimu, taciau siuo atveju sie du dalykai yra panasus, todel as nesismulkinsiu) baigiasi ten, kur prasideda loginis mastymas. kai pavyzdi prisiminkim Zana d`Ark, jos tikejima palauze protas (pavadinimu "velnias"), tereikejo keleto logikos ir pamastymo lasu ir aklas tikejimas (beje, turintis didziule galia) sudreba ir pradeda byreti.

pagaliau juk gyvename pasaulyje, kur, pagal minti, galime pasirinkti: tiketi ar ne, buti religingam ar ne, galim tiket dievu, velniu, ateiviais, savimi ar dar galas zino kuo. atejo tokie, kai kuriu akimis iskrype,laikai. aisku, dazniausiai renkasi jaunimas, ispanai tyrimu duomenis pateike. tiesa sakant manau Lietuvoje padetis ne kitokia. nors siaip musu salis per amzius atsilikusi nuo likusio pasaulio. paskutiniai pagonys, kuriuos aplenke "protestantizmo smekla", dabar su lenkais likome paskutiniais katalikais. as neturiu nieko pries religija. kaip tik sveikintina, kad zmones turi kuo tiketi, bet retas kuris tiki savimi. retas kuris supranta kad gali pats kazka padaryti ar pakeisti. ir gal kas nors paaiskins man: kodel zmones, kurie tiki LIKIMU, vis tiek meldziasi ir praso kazka PAKEISTI?

Anonimas2006-04-07 20:21

Petrai ,atsakyk prašau ,man labai svarbu tai žinoti ,kas yra Žėrutis?

O iš emsės,tai nėra ko stebėtis dėl Ispanijos…manay ,keliom kartom praslinkus ir Lietuva bus tokioje pat padėtyje ,o vėliau ir visas pasaulis.O pranašystės byloja jog dabartinis mūsų išrinktas popiežius (nosr man jis tėra eilinis kunigas) yra prieš paskutinysis krikščionybės istorijoje ,jei jau remiamės įvairia literatūra…

Petras2006-04-09 21:50

Tikrai, niekada nesidomėjau, kas yra Žėrutis.

Petras2006-04-09 21:59

Citrusinas teisingai pastebėjo, kad religija ir tikėjimas nėra tas pats, bet gaila, kad į tuos dalykus "nesismulkina" ir negali išvengti logikos klaidų.

Kalbėdami apie skirtingų dalykų ateitį, negalime jų painioti. Šnekėdamas apie savo ateitį, aš nieko nepasaktyčiau apie Citrusino. Ir atvirkščiai.

Ši Eltos žinutė yra apie kataloklų relioginės organizacijos krizę Ispanijoje. Ir nieko daugiau. Institucinės religijos krizė dar nieko nesako apie tikėjimą, t.y. individulią religiją. Žmogus gali nebeiti į stabų prikrautą katalikų bažnyčią tik todėl, kad išgirdo pirmąjį Dievo įsakymą arba pamatė, kaip toli nuo Jėzaus mokymo "dvasinių tėvų" mokymas.

Anonimas2006-04-10 08:54

Be pavadinimo

petreli, nusidavatkinau visai, tik bijau prisipažinti. Bet tu ir taip matai. Nebeturiu nei savo vardo, nei pavardės - likau tuščia vieta. O geras buvau žmogus. dabar - kilimėlis po tavo kojom.

Redagavo Petras 2006-04-10 09:27

Rašyti komentarą

Tavo komentaras