BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Budistų smegenyse mokslininkai atrado laimės šaltinį

Mokslininkai nustatė, jog praktikuojančių budistų kairioji priešfrontalinė smegenų skiltis, esanti po kakta, yra nuolat aktyvi. Nuolatinė kairiųjų priešfrontalinių skilčių veikla yra siejama su teigiamomis emocijomis ir gera nuotaika.


Filosofijos daktaras Ovenas Flanaganas teigė, jog tyrimo rezultatai jam buvo netikėti. Bandymas, atliktas su pirmuoju budistu, parodė, kad jo kairioji priešfrontalinė smegenų skiltis buvo daug aktyvesnė nei bet kurio anksčiau tirto žmogaus. O. Flanaganas sako: “Dabar galime gana ryžtingai iškelti hipotezę, kad atrodantys laimingi ir ramūs budistai iš tiesų ir yra laimingi. Jei šie atradimai bus plačiai pripažinti, jie gali tapti labai svarbūs”.


Jis teigė, kad priešfrontalinės skiltys yra reikšmingos žmogaus įžvalgai, gebėjimui planuoti ir kontroliuoti save. Žinoma, kad šios struktūros turi įtakos emocijoms, nuotaikai bei temperamentui. O. Flanaganas mano, jog budistus laimingus daro pats budistinis mokymas, o ne koks nors įgimtas “laimės genas”.


Jis teigė: “Neigiamoms emocijoms šalinti šiuo metu naudojami antidepresantai, tačiau joks antidepresantas negali padaryti žmogaus laimingo”. O budistų meditacija ir mokymas, atsiradę 2500 metų prieš “Prozaką”, pasak filosofijos daktaro, gali suteikti visišką laimę. ELTA

Rodyk draugams

Komentarai (5)

Anonimas2006-02-15 13:55

Keiciu pavadinima "Liudiju Buda", anas nusibodo. Man, religinagam fanatikui, sunku priimti kai kuriuos faktus.

Redagavo Petras 2006-02-15 15:48

Anonimas2006-02-25 12:56

Idomu kuri smegenu puse labiau dirba pas Krikscionis,gal kada ir mus istirtu?:)

Petras2006-02-26 21:21

Amerikiečių psichologai yra nustatę koreliacinį ryšį tarp tikėjimo ir laimingumo jaumo. Kitaip sakant, tikintieji paprastai jaučiasi laimingesni už netikinčius. Tačiau priežastingumas neaiškus. Ar laimingeni žmonės yra labiau linkę tikėtii absoliučiu Gėriu, ar tikinčio žmogaus pasirengimas priimti gyvenimą tokį, kokį atsiunčia Dievas, sukelia laimingumo būseną?

Tai - bendras dėsningumas. Apie krikščionių smegenų tyrinėjimus nesu skaitęs.

Manau, būtų ne taip paprasta atsirinkti, ką tyrinėti. Kas iš tiesų yra krikščiony? Ar tie, su kuriais kūdikystėje atlikta magiška krikšto apeiga, iš tiesų laikytini krikščionimis, net jeigu niekas daugiau jų neriša su šiuo tikėjimu, tik kunigo burtai? Ar nuo tų burtų galėjo pasikeisti žmogaus mąstysena, jeigu kūdikis net nesuprato, kas su juo daroma?

Maryte2011-05-08 19:20

Pamazu susipazistu su Budos mokymu pagal Walpola Rahula ir palaipsniui issilaisvinu nuo noru ir realiai pergalvoju gyvenimo atvejus . Tas leidzia ramiai pervertinti gaunama informacija.Man padeda bendravimas su Budistu vienuoliu is Birmos. Net i mirti ziuriu normaliai.

Petras2011-05-08 22:39

O aš nesusipažįstu su Budos mokymu pagal Walpola Rahula ir nė negalvoju laisvintis iš natūralių norų, man nepadeda budistų vienuolis iš Birmos, bet į gyvenimą žiūriu lengvai, ramiai, manęs nekamuoja baimės ir nerimas, į mirtį žiūriu normaliai. Nežinau, kaip žiūrėsiu tada, kai ji pažvelgs į akis, bet dabar manęs nesekioja jos šešėlis, Manau, taip yra todėl, kad išsivadavau iš religinių paistalų - kai tik išsklaidžiau mistikos miglą, pasaulį pradėjau matyti ryškiau, aiškiau, man jis dabar teikia džiaugsmą, o ne religinę baimę ar kaltę. Didžiulis dalykas ištrūkti iš šamanų (kunigų, šventikų, gurų, etc.) valdžios.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras