BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar alkohoilizmas tikrai nepagydomas?

Netikėkite anoniminių alkoholikų (AA) propaganda, kad alkoholizmas yra nepagydomas. Tai religinės pakraipos mokymas, akcentuojantis kančią ir netektį. Sakyčiau, labai žalingas mokymas, verčiantis aukštyn kojomis tikrąsias vertybes.

AA alkoholį laiko begaline vertybe, o “negalėjimą” gerti - netektimi. Paprastai jie sako: alkoholis - geras dalykas, bet - ne man, aš jau alkoholikas, tai nebegaliu išgerti. Jie nusiteikę visą gyvenmimą kentėti šią “netektį”. O štai aš, seniai pagijęs nuo alkoholizmo, sakau kitaip: alkoholis buvo mano nelaimė, todėl labai džiaugiuosi, GALĖDAMAS nebesinuodyti. Blaivus gyvenimas man yra laimė, o ne praradimas. Nežinau, kiek man reikėtų sumokėti, kad imčiausi nuodytis. Kam man tas brudas, kam man pagirių kančia?

Alkoholizmas iš esmės yra ne somatinė liga, bet vertybių krizė. Kol žmogus alkoholį laikys vertybe, tol bus priklausomas. Bet vos tik išsisklaido alkoholio “šventumo” iliuzija, noras gerti tą brudą išnyksta tą pačią akimirką.

AA, kaip ir bet koks kitas religinis mokymas, yra iracionalus ir kupinas prieštaravimų. Štai pagal juos išeitų, kad negeriantis žmogus yra alkoholikas, nes kažkada gėrė. O tas, kuris geria alkoholį, nėra alkoholikas, nes jis nuodijasi “saikingai”. Eikim toliau: kas rūko, nėra rūkorius, kas vartoja narkotikus, nėra narkomanas, kas eina keliais apie bažnyčios stabus, nėra davatka… Marazmas, nieko daugiau.

Visos religijos pasisako prieš žmogaus laisvę ir skatina priklausomybes. Jos tvirtina, kad žmogus laisvas būti negali, todėl geriausia vieną prikilausomybę pakeisti kita. Geriausia - bažnyčia. AA gali duoti naudos tik pirmomis blaivėjimo dienomis, tačiau alkoholį garbinantys klubai niekaip neišvaduos iš alkoholio priklausomybės. AA iš esmės yra alkoholio garbintojai, amžini verkšlentojai, kad “nebegali” išgerti. Todėl jie paprastai užgeria - anksčiau ar vėliau vis sugrįžta prie savo didžiosios “vertybės”.

Dar vienas labai svarbus momentas. AA sukūrė religingi krikščionys, o pagal krikščionybę alkoholis (spiritus) yra nepaprasta šventenybė, tai - dievo kraujas. Kaip dievo kraujas gali būti blogis?

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (9)

pirmojiwi2012-07-24 16:58

Man alkoholis panašus į vaistus. Tas nuostabias baltas ir spalvotas piliules, miltelius, skystaliukus, kurie gydo ligų pasekmes, kai tuo tarpu liga žmogų ir toliau ėda. “Užsikoduodamas” alkoholikas tebelieka alkoholiku ir tas savęs kankinimas bei susilaikymas tik pašalina pasekmę: žmogus (kurį laiką) nebegeria. O priežastis ir toliau sėdi patogiai įsitaisiusi, žmogelis kankinasi, kol nebeišlaiko ir vėl griebiasi “vaistų”. “Argi vaistai gali būti blogai, jei jie padeda?” - prieštarauja man žmonės, rydami tabletes. “Argi gerti blogai, jei man nuo to pasidaro lengviau?” - taria ne vienas.

foreveryoursrutuliukas2012-07-25 17:13

jei yra noru ir nusiteikimas žmogus gali išgyti. Kaip kažkas sakė-nėra neimanomu dalykų,jei yra stiprus noras tai viskas imanoma,net kalnus nuversti:) o Bėdas reik spresti,o ne slopinti tais nuoais. Nusiteikes asmuo,niekada nepasveiks.

Matantis ir aprašantis2012-07-27 09:04

Jau pirmame sakinyje yra loginė klaida, nes prieštarauja mūsų dogmoms. Anoniminiai alkoholikai būtent ir yra žmonės sėkmingai besigydantys nuo alkoholizmo, nors patys tvirtina, kad biekada nepagis. Kaip tai sėkmingai gydosi, jeigu žino, kad nepagis? Tai - slėpinys, kaip ir visas kitas bažnytinis mokymas. Jei susitinka, bendrauja nežinodami vardų, pasakoja savo problemą dėl gėrimo, tuom padėdami vienas kitam, padrasindami vienas kitą atsisakytai žalingo įpročio, kurio jie niekada neatsisakys ir visą gyvenimą kentės, kad nebegali išgerti tokio puikaus dalyko, kaip alkoholis. Kai žmonės nuo to pagiję gali pateikti priešingą teiginį? čia ir pats nesupratau, ką parašęs, bet manau, kad tai jūsų maksimalistinis apibendrinimas, nes ir jūs pats neturėjote pagyti nuo alkoholizmo, jūs turėjote tik gydytis kartu su mumis, anoniminiais alkoholikais

Tx2012-07-28 18:56

“Alkoholizmo” gydyti nereikia,
Keisk poziuri i pasauleziura ir susireiksmink i savo gyvenima kuri gyveni ir koki gyvenai pries alkoholio upe…
Pasiulyciau pakeliauti, i pasiturincias salis pagyventi, padirbeti, paziuret kaip ten zmones gyvenasi…
Musu salis nepiniginga, kaip ir daugelis kitu, tame ir problema, kad gyventum pilnaverti gyvenima, reikia pinigu.. vandens uz aciu nebegausi. ;D tikiuos supratot mano minty. gal ir ne tinkamai issireiskiau, bet kaip isejo taip.

Petras2012-07-29 18:36

Tikrai nesupratau, kodėl nenori gydytis alkoholizmo, bet nesvarbu. Tai - tavo, ne mano ir ne visų kitų problema.

Matantis ir aprašantis2012-08-01 12:38

Petrai esi nedoras žmogus, nes pataikai pirštu į akį.

Anonymas2012-08-03 16:49

Kad blaivas esi tai neabėjoju,tačiau kad mastymas… (nepagydomo alkoholiko plūdimasis išvalytas. - P.D.)

Vienas2012-08-04 17:12

Lankiausi pusę metų pas juos (AA)- nepadėjo. Erzino tie jų ritualai, vieni save kritikavo, kiti nusišnekėdavo, kad jie- Dievo išrinktieji. Manau, kad pas juos pasveiksta tik tie, kurie turi tam tikrų charakterio bruožų. Kurie tarpusavyje randa bendrų interesų, kas prie jų nepritampa, tiems ir nepadeda tas lankymas.
Man alkoholio grėsmė atsirado praradus darbą, įpuolus į depresiją. Tai kuo man tie anonimai galėjo padėti?

Anonymas2012-08-05 06:01

Pasirodo Petrai ir pameluot smagus esi ,nesiplūdau ,nes juk žmogų pavadinti idiotiško mąstymo man, nepagydomam alkoholikui, nėra koks plūdimasis.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras