BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie sektas

Šiame puslapyje susikaupė daug straipsnių ir per tą gausumą darosi sunku susirasti rašinį dominančia tema. Pats laikas daryti katalogus ir sisteminti medžiagą. Šis katalogas - apie sektas.Ar sektos “išplauna smegenis”?

Kas yra sekta?


Ko nematys sektantas


Sektos narys mažiau atsakingas


Aklųjų sekta nepraregi


Inkvizicijos mašiną įjungė autoritetas


Baimė maitintoja


Troškimas valdyti 


Citata kiekvienam žingsniui


Išskirtinumo iliuzija 


Dvi rūšysRodyk draugams

Komentarai (16)

Anonimas2006-02-28 14:46

Dabar apie islamą rašynių parašyk :) Ar tai ne sekta?

Petras2006-02-28 22:44

Gal ir reikėtų… Bet nesu didelis islamo žinovas. O štai su ritualiniais krikščionimis susitinku kasdien. Ką matau, tą liudiju…

niam2006-03-25 17:46

mano klasioke yra Jehovos liudytoja. ji yra geriausia mano drauge. Viena karta jos mama man pasiule knyga apie Jehova, bet as atsisakiau. nuo to laiko nieko nebesiulo.Klasiokenera kazkokia kitokia, o normali, kaip ir visi. Tad jeigu zmogus laimingas, nemanau, kad ji reiketu teisti uz tai, kokiai religijai jis priklauso :)

Petras2006-03-28 15:56

niam, tai ir neteisk! Tikrai, kam teisti?

niam2006-03-28 16:31

as tai neteisiu bet tokie pastebejimai kaip "sektos isplauna smegenis" ar kazkas tokio tai nelabai teisingi:) nevisos jos vienodos :P

Petras2006-03-29 19:18

niam, aš kaip tik įrodinėju, kad sektos smegenų neišplauna. Atrodo, imiesi kaltinti, net neskaičiusi, ką rašau.

Anonimas2006-03-31 18:37

hmm tada atsiprasau :) tika perskaiciau :) kazkodel atrodo kad vienos religijos kovoja pries kitas ir maniau kad sis blogas bus kazkas panasaus:) labai labai atsiprasau :)

niam

Anonymous2007-03-27 20:26

sveiki…uzklydau ir galvoju, kad galit man padet.pradejau draugaut su vaikinu, bet zinau, kad jis jehovos liudytojas..as ji tikrai pamilau ir man lb gera su juo. jis nekisa man savo religijos, bet kaip galvojat, ar kazkas tarp musu imanoma?

Petras2007-03-27 20:46

Kodėl neįmanoma? Dievui viskas įmanoma. Gal jūs skirti vienas kitam? O jahovistai - tokie pat žmonės, kaip ir visi kiti. Visi turi keistenybių - ir jie turi. Svarbu žinoti jo keistenybes ir išlikti savimi, jeigu jis norės primesti savo požiūrį. Gali būti, jie yra užsispyrę tik vienu klausimu.

Anonymous2007-04-01 21:17

aciu uz atsakyma:)..

Anonymous2007-04-26 23:00

Kazkas sake, kad Dievui viskas imanoma - pagriskit.

Petras2007-04-27 22:28

Nelabai suprantu, ką ir kodėl turėčiau pagrįsti. Kad tikrai sakė kažkas? Kas? Nemėgstu kištis į svetimus pokalbius.

Anonimas2008-07-16 17:07

Visur skaitau…ir paskaiciau cia..ir matau dar vieno likimo drauge kuri draugauja taip kaip ir as su jehovos liudytojumi.Jei atvirai ir man nekiso to tikejimo, bet laikui begant po truputi pradejo kurti savo tiesas ir ka manai?as kategoriskai pries, tomet pasakiau tavo kelias tenai mano kelias tenai, tai zmogus pasirinko mane ir nebereikejo nesioti zurnalu ir pns. bet velgi po kurio laiko sakau, kaip mes tuoksimimes?velgi tampa nesutarimai…ir delsiasi iki pat siandiena…nei isiskirt nei susituokt, stai ir gyvenimas…bet juk taip negali gyventi.na, ir daugybe buta problemu, bet cia reikia noro ir laiko viska destyti.Jei yra tokiu paciu draugiu parasykit cia as daznai cia apsilankau.

Petras2008-07-16 20:57

Sakyčiau, labai geras principas: tu - savo, aš savo keliu. Teoriškai jis įmanomas, bet praktiškai…

Apie žmogų galima labai daug pasakyti pagal tai, kokią jis renkasi sektą. Griežtą, autoritarišką, liberalesnę, "minkštesnę", o gal tokią, kur labiau linkstama į mistinius nusišnekėjimus?

Kodėl tavo draugas pasirinko būtent jahovistus - itin griežtos autoritariškos struktūros bendriją? Nekyla toks klausimas? Gal jis pats autoritariškas arba jaučiasi silpnas ir nori būti valdomas "stiprios rankos"?

Kur nors religijotyros vadovėlyje pasidomėk apie šią sektą, ir nemažai sužinosi apie savo draugo savybes, kurių galbūt dar nespėjai pažinti. Juk jahovistai patraukia ne kiekvieną verbuojamą kandidatą, o tam tikrus žmones, kurie jaučia poreikį tokiai organizacijai. Būtų naivu manyti, kad, išėjęs iš sektos, žmogus "pagerės".

Ir dar. Nereikia daug dėmesio skirti oficialiems "tikėjimų išpažinimams". Kaip pastebėjau, visos sektos "išpažįsta" tą patį, bet jokia religinė organizacija negyvena pagal savo "tikėjimus". Teologiniai išvedžiojimai bei "tikėjimų išpažinimai" yra skirti pamokslams ir ritualams, o sektos gyvenimas vyksta pagal labai žemiškas, kartais - žiaurias taisykles. Šiuo atveju svarbu žiūrėti, ką jie daro, o ne ką "išpažįsta".

Aš tau linkiu sėkmės. Kaip sako mano Mokytojas, svarbu yra meilė, o visa kita - po to. Žmonės gali mylėti vienas kitą ir be šeimos institucijos. O jei nemyli, institucija nebepadės.

pijus2011-11-21 14:35

jie yra durni

pijus2011-11-21 14:37

jie yra akiplėšos

Rašyti komentarą

Tavo komentaras