BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Angelai sustiprino mano tikėjimą

Pamatę gerą žmogų, jį iškart apipuolė Paryžiaus katedros balandžiai. Taip, jūs irgi atpažinot. Aš iš tiesų ten buvau. Artėjant Kalėdoms, norėjosi pasimelsti kokioje nors šventesnėje vietoje, kur daugiau dievo. Beje, man tie balandžiai labai panašūs į tuos, kurie nupaišyti ant bažnyčios lubų ir yra šventosios dvasios. Dabar aišku, ką aš palesinau?

Buvau ir viduje. Čia virė prekyba labai šventais paveiksliukais, kryželiais, nepaparastais rožinukais už nepaprastus pinigus. Užėjau firminių žvakių už 5 eurus. Buvo ir mažesnio šventumo, už 3 eurus, bet jos šventintos kokio žemesnio kunigo, vikaro ar diakono, bet tikriausiai - ne vyskupo. Fotografas užfiksavo istorinį momentą, kai į bažnyčios kiaulę taupyklę metu pinigėlį. “Žiūrėk, kad neįkristų, žiūrėk, kad neįkristų!” - man pozuojant, šaukė fotografas.

Kiti sako, kad nėra angelų, arba juos iššaudė ančių medžiotojai, bet Parydžiaus dievo mamos namuose jie skraido tau virš galvos lyg šikšnosparniai. Kai mano bendravardžiui Petriukui tikybos mokytoja kažkada liepė nupiešti angelą, tas sąsiuvinuke nukeverzojo viensparnę pabaisą. “Kur tu matei angelą vienu sparnu?” - pasibaisėjo mokytoja. “O kur tu matei angelą dviem sparnais?” - atšovė Petriukas. Tiesą sakant, aš irgi turėjau tam tikrų abejonių dėl angelų išvaizdos. Man, šiuolaikiniam žmogui, būtų priimtinesni angelai reaktyviniais variklais ar bent su propeleriais, kaip kad turėjo Karlsonas, bet, pasirodo, jie skraido tradiciškai, plasnodami, tik jų sparnai, kaip pastebėjau, ne iš odos ir plunksnų, bet iš plonyčio popieriaus. Kokie yra, tokie, svarbu, kad angalai yra, o mano tikėjimas jais dar labai sustiprėjo.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (9)

2nde2009-12-22 09:56

Pasirodo, Paryžius įdomus tuo,kad jame gyvena angelai :)

Petras2009-12-22 10:04

Taip, žinoma, piligrimui įdomu tai, ko jis ieško.

Tvėrėjas2009-12-22 13:27

tai ko ieškojai Petrai Paryžiuj, katedroj - dievo, angelų ar balandžių?…ir ar šv dvasia balandžių pavidalu neapdergė, užjutusi juodaskvernių ir bažnyčios “tratintoją” (gi duodi jiems tra ta ta kaip reikalas)… reikėjo saugotis ir ano angelo, kur su kalaviju šlaistosi dažniausiai, žinai laikai neramūs, susiras ne Prancūzijoj :) ;)

Petras2009-12-22 13:34

Žinoma, labiausiai ieškojau dievo. Manau, jis ten kur nors pasislėpęs. Girdėjau, krikščionių dievas gyvena specialiai jam pastatytuose namuose, kur labai daug aukso, sidabro, deimantų ir kitokių brangakmenių. Labai panašu, kad jis ten.

Tvėrėjas2009-12-22 15:35

…ir dar jis (dievas) turi tokį tarpininką - viso aukso, sidabro, deimantų ir kitokių brangakmenių valdytoją (ką ten valdytoją - visą armiją valdytojų), su kuriuo per kažkokį mistinį aparatą, jiems vieniem žinomais būdais, palaiko pastovų ryšį…

Petras2009-12-22 18:41

Taip, jis turėjo nemažai sukaupti, už tam tikrą kainą atleisdamas nuodėmes. Dievas atleidinėjo, o jo tarpininkai rinko užmokestį ir platino kasos čekius, t.y. induligencijas. Bet abejoju, ar jam pačiam kliuvo bent centas - pinigėliai liko čia pat, apačioje, pas apsukriuosius bažnyčios dilerius, o į dangaus aukštybes manding nenukeliavo nė vienas auksinukas. Aš netgi abejoju, ar jis apskritai ką nors žinojo apie šitą savo bažnyčios akciją. Sunku patikėti, kad dievui, netgi katalikų, būtų reikalingi kažkokie pinigai. Jis gi auksą gali nusiipdyti iš molio… Visai gali būti, kad vietininkas popiežius su visa kunigija išdūrė savo brangų dievulį. Keista, kad jis neatsiunčia audito ir jiems visiems nepastato lydyto aukso klyzmos. Būtų labai sakralu ir simboliška.

Hmz2009-12-23 12:56

Gerieji žmonės, nesmerkite kulto tarnų už turtus. Juk kunigai žino, kad danguje jų laukia nematytos neregėtos palaimos ir gėrybės - tai va ir pratinasi, kad neištiktų šokas :)

olsenas2009-12-25 11:52

Dievas pas mane sirdyje ir po jokiais akmenimis ir aukso klodais jo neieskau:)Su juo galiu net nuznike sededamas pasikalbeti,jis visada isklauso.

Petras2009-12-25 12:05

Vadinasi, Olsenai, tu suvokį tokį pat Dievą, apie kokį rašoma žydų Biblijoje, apie kokį kalbėjo ir Jėzus priš 2000 metų. Šis liepė melstis “ne sinagogose ir gatvių kampuose”, bet užsirakinus savo kambarėlyje, tavo atveju - “nužnike”. Bet jeigu visi darytų taip, brangioji romėnų bažnyčia turėtų eiti velniop, o kunigai ir jų popiežius turėtų imtis kokio nors darbo… Na, popiežius gal pragyventų iš bažnyčios gaunamų palūkanų už prisiplėštus lobius.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras