BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Andriau, tai nepraeis!

Didžiausia kiaulystė, kurią jis padarė Lietuvai, - prakišo Europos čempionatą. Už tai, kad jis didįjį verslą išvadavo nuo krizės, suversdamas ją mažiesiems, mes dar galim atleisti. O kad sumažino pensijas ir visokias ten išmokas, mūsų pilvai seniai susitraukė ir adaptavosi. Pažadėto milijardo neišspaudė iš savo šešėlio - bus tų milijardų. Bet jau šitokią gėdą prieš visą Europą?..

Manau, jūs supratot - kalbu apie šitą mažiuką dešinio sparno puolėją, kurio pilna ir kairėje, ir tarp centro gynėjų - žiūrint, kieno vakarėlis. Taip, apie Kubilių. Mes jau seniai pamiršom visus jo politinius pažadus ir viską atleidom, bet šito - tai jau nė už ką! Pažadėjai laimėti - laimėk!

Dar vasaros pradžioj buvo matyti, kad jis nepakankamos politinės formos. Pirmasis pasirodymas sporto arenoje nuo pirmųjų minučių prasidėjo baisiu pralaimėjimu. Nuviltų politinio ringo žiūrovų švilpesys buvo toks, kad ir dabar girdėti. Ką bandė sakyti - nepataikė nė vienas žodis. Ar dėl to mes kovojome? Ar dėl to buvo statoma tokia brangi arena, kad audringa piliečių minia nušvilptų dešinio sparno centrinę figūrą? Ar dėl to reikėjo parsitempti čempionatą į laikiną sostinę, kad čia mūsų koalicija, atsiprašau, rinktinė, gautų į kaulus nuo dar mažesnių makedonų?

Nepasakytumei, kad jis, prieš metus pažadėjęs laimėti Europos krepšinio čempionatą, visiškai nieko nedarė. Yra sakęs kalbų, kirpo arenos juostelę. Bet vietoj to, kad nuėjęs į sporto areną ir įvaldęs krepšinio taktiką, jis sėdo ant dviračio ir išvažiavo pasivažinėti po Lietuvą. O juk buvo matyti, kad koalicijai, atsiprašau, rinktinei, stinga pilietinės dvasios. Dalis sportininkų neatsakingai paseno, o kiti savavališkai susilaužė kaulus. Su tokia komanda - nei į rinkimus, nei į varžybas. O jis važinėjasi dviračiu ir klausinėja rajonų valdžios, kaip gyvena jos žmonės. Argi neaišku ir taip, kad žmonės gyvena geriau? Pernai - geriau, nei šiemet, šiandien - geriau, negu rytoj. Ir kam tie cirkai antikriziniu dviračiu? Kiek milijardų išspausi iš to kalvarato, garaže palikęs karietą tamsiais langais?

Netgi lemiamu momentu, kai tautos garbė buvo pastatyta ant garbės žodžio, treneris jo neišleido į aikštę, o jis pats vienas nesiryžo paimti žaidimo į savo rankas. O gal niekas šį sykį nebūtų nušvilpęs, ir jis netyčia būtų pataikęs? Kaip anksčiau, kai stojo į konservatorių partoją?..

Tai būtų vienas vienintelis jo ištesėtas pažadas, bet dėkinga tauta jį būtų paskelbusi savo Kazimieru arba Saboniu. Iš džiaugsmo rinkėjų minia pagal tautinius papročius būtų nusiaubusi Laisvės alėją, išdaužiusi langus, apvertusi rankomis tūkstančius antkapių ir automobilių, tačiau konservatoriams ji būtų atleidusi už visą kadenciją. Už Kubilių, Valinską, už Sąjūdį, o gal - ir už Vytautą Landsbergį?

Ar jis bent supranta, ką padarė, nedarydamas nieko? Į kokia neviltį jis nustūmė rinkėjus? Verkiantys didvyrių žemės vyrai, turtingi ir nepartiniai - argi tai tauta? Argi tai patriotų emocijos, kai žmonės daužo ne langus, bet televizorius? Jo laimė, kad ne visus.

O jei visus? Andriau, kas būtų, jeigu po tavo žlugusio pažado laimėti Europos krepšinio čempionatą įsiutę rinkėjai būtų sudaužę visus televizorius? Pro kokią skylę jie dar pamatytų tavo mylimą veidą tris sykius per dieną, penkis sykius per valandą? Kokiais varpais praneštumei savo sirgaliams, kad prakišta dar ne viskas?

Pats pagalvok: kiek nuvažiuosi dabar senu politinio treko dviračiu?

Daugiau visko rasite čia

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras