Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-11-05

Dvi citatos apie prakeikimą

Publikuota: Straipsniai

Detalė iš “Nacionalinės geografijos” filmo apie holokaustą. Pasakoja po žudynių Eišiškėse išlikęs gyvas ir iš lavonų duobės išsikapstęs žmogus:

- Iššlindau iš po lavonų ir einu. Paprasčiausiai einu - nežinau kur. Visas buvau kruvinas. Einu, einu, aplink vieni krūmai. Ir štai priekyje pamačiau tris žmones. Tai buvo vietiniai lenkai, kaimiečiai, jie ėjo plėšti lavonų, pasirinkti drabužių. Buvo leidžiama eiti ir susirinkti sušaudytų žydų drabužių, ir kaimiečiai traukdavo į žudynių vietas. Tie žmonės apžiūrėjo mane, aš buvau nuogas ir kruvinas, jie suprato, kad aš esu žydas, pradėjo sakyti: “Žydas, žydas”. Vienas iš tų vyrų, jis buvo su kryžiumi ant krūtinės, o kiti neturėjo kryžių, atsimenu, toks didelis kryžius su nukryžiuotu Jėzumi, man pasakė: ” Žydeli, grįžk atgal į kapą, ten tau ir vieta”.

Du tūkstančius metų romėnų religijos kurstoma neapykanta žydams pasiekė neišvengiamą kulminaciją. Bet ir šiandien visose krikščionių bažnyčiose girdžiu į žydų lūpas įdėtą siaubingą klastotę:

- Jo kraujas tekrinta ant mūsų ir ant mūsų vaikų!

Girdi, taip žydai patys prisišaukę Jėzaus kraują ant savo ir savo vaikų galvų. Mat gerasis Romos imperijos vietininkas norėjęs išgelbėti Jėzų, tik jam sutrukdžiusi blogoji žydų tauta:

Pilotas, pamatęs, kad nieko nelaimi, o sąmyšis tik didėja, paėmė vandens, nusiplovė rankas minios akivaizdoje ir tarė: ‘Aš nekaltas dėl šio teisiojo kraujo. Jūs žinokitės!’ Mt 27,24

Visi žmonės šaukė: ‘Jo kraujas tekrinta ant mūsų ir ant mūsų vaikų!’ Mt 27,25

Kažkaip nematau atomazgos… O gal holokaustas - dar ne kulminacija? Juk vis girdžiu: žydai nužudė Jėzų.

Vadinasi, žydai kalti? Žydšaudžių tikėjimas lieka?

Patiko (0)


Atgal į: Dvi citatos apie prakeikimą