Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-11-02

Du būdai paneigti mokytoją

Publikuota: Straipsniai

- Ir kaip tu gali tikėti išsigalvotu asmeniu? Remtis žmogumi, kurio niekadada nebuvo? - stebisi internautas. - Ir dar vadini mokslu! Koks gali būti mokslas, jeigu nebuvo mokytojo?

Aišku, tai logiška. Nebuvo tėvo - nėra ir sūnaus. Negimė išradėjas - kaip gali būti išradimas?

Bet jeigu yra išradimas? Vadinasi, buvo ir išradėjas? Iš kažkus atsirado mokslas - yra ir mokytojas?

Į tuos klausimus mano oponentas atsakyti negali ir nė nėsiruošia. Netrukus paaiškėja - jis paprasčiausiai TIKI. Jis tiki, kad nebuvo tokio žmogaus, ir baigta.

Yra kita didelė grupė žmonių, kurie irgi neigia šį žmogų, tik kitokiu būdu. Jie susikūrė ir patikėjo legenda, kad tai buvo visai ne žmogus, o dievažmogis. Antikos pasaulyje dievažmogiai buvo įprastas reikalas, mat graikų dievai mėgo gulinėti su žemės moterimis ir joms daryti vaikus. O šis dievažmogis, pasirodo, gimė dar keistesniu ir nenatūralesniu būdu, nei kitos fantastinės būtybės - jo motina buvo apsėklinta kažkaip be gulinėjimo. Be to, kai vėliau legenda dar buvo pagražinta, paaiškėjo, kad ir pati dievažmogio motina gimė be lytinio akto.

- Ir kaip tu gali tikėti šitokia pasaka? - stebisi skeptikas. - Kaip tu gali sakyti, kad egzistavo tokia būtybė?

Noriu paaiškinti, kad pasaka netikiu, bet jis nesiklauso. Žmogus paprasčiausiai tiki, kad aš tikiu dievažmogiu ir stebuklingu apsėklinimu.

O kaip dar?

Ar negalėjo būti kaip nors kitaip? Ar neglėjo kažkada gyventi žmogus, kaip ir visi kiti žmonės gimęs iš tėvo ir motinos - taip, kaip sukurta paties Kūrėjo, nesvarbu, ar tu jį laikysi Gamta, ar Dievu, ar kokiu Vėžliu, ant kurio viskas laikosi?..

Ar negalėjo jis paprasčiausiai užaugti, kaip užauga visi kiti vaikai, tik būti gabesnis, nes juk būna labai gabių vaikų? Augti ir matyti neteisybę bei neapykantą, kuri valdo pasaulį? Veidmainystę, kuri dengia šito pasaulio religijos gėdą?.. O jeigu žmogus sąžiningas ir mylintis skriaudžiamuosius? Ar jis negalėjo išeiti iš namų ir pradėti skleisti visai kitokį gyvenimo mokslą?

Ir jeigu tas žmogus kalbėjo apie religiją kaip apie veidmainystę ir kaip apie žmogaus engimo būdą?.. Kas čia keisto, jeigu kunigai pasipiktino ir įskundė valdžiai, o valdžia už religijos ardymą nubaudė maištininką pačia baisiausia tų laikų bausme? Kur jūs matėte, kad valdžia leistų ardyti religiją - savo patį tvirčiausią ramstį?

- Bet ne, - sako dievažmogio kūrėjai. - Tu pikžodžiauji! Kaip tu galį Dievą laikyti paprasčiausiu žmogumi?

Jais remiasi skeptikai. Jie sako:

- Dabar matai? Jis dievažmogis! Kaip dievažmogis gali gyventi žemėje ir mokyti žmones? Kaip tu gali tikėti tokia pasaka?

Tai va, abu kraštutiniai tikėjimai paneigia realiai gyvenusį žmogų ir jo labai išmintingą mokymą. Vieni žmogų paverčia pasakų heroju, o jo sakytus žodžius naudoja kaip foną magiškiems ritualams, kiti žmogų nurašo kartu su visa apie jį sukurtą legenda.

O įdomiausia, kad abu tikėjimai, įskaitant ir ateistinį, veda į mistiką.

Aš klausiu dar kartą: iš kur tada mokslas, jeigu nebuvo žmogaus mokytojo?

Kas sugalvojo būdą gyventi iš meilės o ne iš neapykantis? Kas ragino kreiptis tiesiai į Dievą, o ne į kunigus ar kitus tarpininkus? Ir kas paskleidė gerą naujieną, kad žmonės - Dievo vaikai, o ne atmatos? Kas šito mokė?

Ak taip, kažkokia dvasia!..

Įtariu, tai gali būti ta pati dvasia, kuri apsėklino moterį be lytinio akto.

Patiko (0)


Atgal į: Du būdai paneigti mokytoją