Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-11-19

Pažinimo riba

Publikuota: Straipsniai

Iki vakar dienos šventai tikėjau, kad eruditas turi būti jeigu ne senis, tai bent šiek tiek daugėliau gyvenimo uostęs žmogus. Tarkime, mano supratimu Hammerklavier, kurią daugelis mano skaitytojų dar prisimena iš jos komentarų bei ailėraščių, turėtų būtų jauna, bet brandi, gal net solidi moteris. Ji jau senokai išnyko iš mano puslapio, bet pažįstami  kartais klausia: kur dingo ta gudruolė, na, kur slapyvardė kažkokie klavišai?..

Susikuri vaizdinį, po to virtualų pažįstamą imi ir sutinki realybėje.

Vakar Hammerklavier kartu su savo ansambliuku koncertavo vieno miestelio bažnyčioje. Miestelio ir ansamblio pavadinimo nesakau tik todėl, kad neiduočiau žmogaus slapyvardės. Užteks pasakyti, kad ne tik pamačiau Hammerklavier , ne tik girdėjau grojimą, bet ir pasisiveikinau, net persimečiau keliais žodžiais su ja. Gal būtume pakalbėję ilgiau, bet ji su visu ansambliuku skubėjo į kitą miestelį, kur laukė kita auditorija.

Įspūdis buvo dvejopas. Neturiu muzikinio išsilavinimo ir nežinau terminų, bet mane labai traukia kažkokie paslaptingi senosios muzikos subtilumai, bažnyčios akustika juos dar kelis kartus padidina, ir visa tai kartais išjungia mano smegeninę tarsi hipnozė.

Šį sykį galvelė išsilaikė budri, nes buvau dar ir nustebęs, ir kartu nusivylęs savo neblogu (taip maniau) gebėjimu pažinti žmones. Buvo sunku patikėti tuo, ką mačiau. Juk ta gyvenimo uosčiusi išmintingoji eruditė - jokia solidi moteris, bet jauna mergaičiukė, galima sakyti, dar visai vaikas. Čia tai bent!..

Tai va - sutikau virtualią pažįstamą, ir ji praplėtė pažinimo ribas.


Atgal į: Pažinimo riba