Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-10-10

Katalikų kunigas nuteistas kalėti iki gyvos galvos

Publikuota: Straipsniai

Argentinoje pirmą kartą dėl nusikaltimų karinės diktatūros metais kaltu pripažintas ir kalėti iki gyvos galvos nuteistas katalikų kunigas, praneša agentūra AP.

Buvęs policijos kapelionas Kristianas fon Vernichas antradienį pripažintas kaltu pagal visus kaltinamuosius punktus. Jis buvo kaltinamas prisidėjęs prie septynių nužudymų, 31 kankinimo ir 42 grobimų.

Šis procesas metė šešėlį bažnyčios vaidmeniui karinės diktatūros metais (1976-1983) “purviname kare” prieš opozicionierius.

Paskelbus nuosprendį, buvę chuntos kaliniai, aukų artimieji ir žmogaus teisių organizacijų atstovai neslėpė džiaugsmo ir plojo rankomis.

Žmogaus teisių organizacijų duomenimis, karinės diktatūros metais Argentinoje buvo pagrobta, nukankinta ir nužudyta apie 30 tūkst. žmonių.

K. fon Vernichas nuosprendį išklausė be didesnio susijaudinimo. Tardamas baigiamąjį žodį jis ragino visus argentiniečius susitaikyti.

Už žudymus, kankinimus ir grobimus teisiamas kunigas

K. fon Vernichas tesime kalbėjo apie susitaikymą.


Atgal į: Katalikų kunigas nuteistas kalėti iki gyvos galvos