Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-06-22

Įvardijus savo jausmus lengviau išgyventi neigiamas emocijas

Publikuota: Straipsniai

Čikaga, birželio 21 d. (Reuters-ELTA).
Įvardijus savo jausmus pasidaro lengviau išgyventi liūdesį ar pyktį, trečiadienį paskelbė JAV smegenų veiklos tyrėjai. Šio tyrimo rezultatai paaiškina, kodėl pokalbiai su psichoterapeutu ar net geranorišku barmenu padeda žmonėms pasijusti geriau.

Tyrėjų tvirtinimu, kalbant apie neigiamas emocijas aktyvuojasi smegenų dalis, atsakinga už impulsų kontrolę.

“Ši smegenų dalis, atrodo “įjungia stabdžius”‘, - teigė Kalifornijos universiteto tyrėjas Metju Libermenas (Matthew Lieberman), kurio vadovauto tyrimo rezultatai skelbiami žurnale “Psychological Science”.

Jis kartu su kolegomis 30 žmonių atliko skenografiją (18 moterų ir 12 vyrų 18-36 metų amžiaus). Tyrimo dalyviams skenografijos metu buvo rodomos žmonių, bandančių išreikšti stiprias emocijas, nuotraukos.

Tyrimo dalyvių buvo prašoma įvardinti nuotraukose matomų žmonių emocijas - tokias kaip liūdesys ar pyktis.

Pasak tyrėjų, kai tyrimo dalyviai, pamatę piktą veidą, ištardavo žodį “pyktis”, sumažėdavo impulsai, perduodami į smegenų dalį, kontroliuojančią baimę, pyktį ir kitas neigiamas reakcijas.


Atgal į: Įvardijus savo jausmus lengviau išgyventi neigiamas emocijas