Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-06-18

Jeigu Jėzaus nėra

Publikuota: Liudijimai

- Tai kur reziume? - nustebo Stabmeldžiu pasirašęs žmogus, paskaitęs dialogą apie paklusimą laisvei. - Tapkime piligrimais? ar kaip? nesupratau…

beje kodel autoriaus vardijama “Tiesa” yra butinai Jezus?

gal Buda? o gal dievo isviso niera? :)

Kodel teiginys “dievo tiesiog nera” negaletu buti “Tiesa”?

Ir jeigu zmogus TIKI kad JO NERA?

- O kas tau sakė, kad privalai tapti piligrimu? - nustebau ir aš. -  Tu gali likti stovėti prie kelio, o kiti tegu eina. Kam jiems trukdyti?

Kur tu radai mano rašyta, kad Tiesa - būtinai Jėzus?

Man Jėzus, o tau tegu būna Buda, - svarbu, kad tai būtų Kelias.

Jeigu tiki, kad Dievo nėra, tegu tave kelia šitas tikėjimas.

Jeigu tavo Tiesa, kad tilto nėra, tegu tave palaiko šitas tikėjimas, ir tu nedvejuodamas ženk šituo tiltu.

- O jeigu Jėzaus nėra? - prisidėjo prie mūsų ginčo dar vienas. - Jeigu tai buvo paprasčiausias žmogus, kuris gyveno ir mirė prieš 2000 metų?

- Sakysime, Jėzaus nėra, jo buvimas tarp mūsų - graži lengenda.

Bet jo mokslas - jokia legenda. Aš jau laimėjau, paklausęs jo patarimų - tapau laisvas nuo daugelio gyvybei pavojingų dalykų, tokių kaip alkoholizmas, rūkymas, apsirijimas, religinės baimės ir nerimas. Šiandien galiu tarsi iš šalies žiūrėti į suvargusius savo brolius alkoholikus ir kunigų pavergtus katalikų bei protestantų stabmeldžius.

Dabar mokausi gyventi pagal Gyvenimo, o ne mirties dėsnius.

Tiesą sakant, man nelabai rūpi, ar iš tiesų egzistuoja laikas, ar tai - “tik” idėja. Man užtenka matyti ir jausti, kaip jis keičia medžių lapus, geltonus dažus ant mano trobelės, netgi upelį vingį.

Aš galiu sėsti į valtį ir derėti jo tėkmėje.

Mano galva, teisus ir eklipas , kuris sako:

- Jėzaus mokymas yra vienintelis įmanomas ir asmeniškas kiekvienam. bet kokie bandymai jį “įkinkyti” į politiką ar kelių eismą - utopija. Visada reikės kelio ženklų, policininkų bei teismų, jei jie dingtų reikštų, kad pavijom horizontą.


Taip, politikai ar kelių eismui , t.y. religijai įkinkytam Jėzui visada reikės specialių draudžiamųjų ir liepiamųjų ženklų, kitaip sakant, bažnyčios išgalvotų įstatymų, civilinių ir inkvizicijos teimų, juos aptarnaujančių budelių. Religija be psichologinės ir fizinės prievartos - tai iš tiesų pasiekta horizonto riba.

Bet nei mano, nei eklipo nuomonė niekam nėra privaloma. Mūsų darbas liudyti, jūsų reikalas patikėti liudytojais arba netikėti.


Atgal į: Jeigu Jėzaus nėra