Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-04-07

Paguodos žodis vampyrams

Publikuota: Liudijimai

- O kaip tu pats elgiesi, sutikęs “liūdniojo veido riterį”? - paklausė mano skaitytojas, kai parašiau keletą patarimų, kaip išsisukti nuo dvasios vampyrų ir neužkibti ant jų ašaroto kabliuko. - Negi paprasčiausiai praeini nepaguodęs? Juk žmogus tai nelaimingas - nesvarbu, ar jį tokį padarė likimas, ar pasirinko jis pats, bet ir nelaimėlis yra nelaimingas.
 
Aš visada pritariu niurzgėjimu dėmesio siekiantiems dvasios vampyrams. Jeigu jie vėl ir vėl ima aimanuoti, kokia šiandien prasta jų sveikata, paslaugiai imu antrinti, kad jie iš tiesų blogai atrodo.
 
- Tu iš tiesų atrodai kaip prieš pat mirtį, - sakau tokiam ir stebiu, kaip jo veide atsiranda nuostaba. - Gali būti vėžys arba cukraligė. Mano amžinatilsį senutis paskutinę savaitę atrodė geriau.

Keisčiausia, kad dejuotojai nuo tokio pritarimo nė kiek neapsidžiaugia, kartais net ima gintis, kad ne viskas taip ir blogai. Tada vėl imu antrinti:

- Taip, žinoma, šiek tiek dar pagyvensi, kokią savaitę arba ilgiau. Mano kaimynui buvo labai panašiai, o jis išgyveno dar pusę mėnesio. Tiesa, į galą pats prašė mirties, nes ėmė spausti tokie skausmai…

Kartais parodau dar daugiau dėmesio vargšo žmogelio bėdoms:

- O kaip tau yra? Skauda galvą, nesinori valgyti? Viskas aišku, mano uošviui buvo taip pat. Manė, praeis, o tai buvo užslėpta vėžio forma. Labai skausminga mirtis, tegu ją velniai…

Kai nelaimingieji ima dejuoti dėl per šaltų ar per šiltų orų, per ankstyvo ar per vėlyvo pavasario, aš ir vėl surandu paguodos žodį:

- O taip, rusų laikais viskas buvo geriau. Vasara buvo vasara, o žiema buvo žiema. Dabar visi Seime riejasi dėl valdžios, o tvarkos niekas nežiūri. O ta Europos Sąjunga - ką ji padarė? Visoj Europoj - tas pats bardakas: tai lietūs, tai vėjai, tai sausros… Aš jau nebetikiu, kad šiemet ateis vasara. Kokia vasara, kada aplink vieni vagys?

Keisčiausia, kad gavę šitiek paguodos ir pritarimo, nelaimėliai vis mažiau ir mažiau siekia mano subtilaus dėmesio. Galimas daiktas, jie vienu kartu pasisotina ilgam.


Atgal į: Paguodos žodis vampyrams