Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-02-23

Nuo daikto link simbolio

Publikuota: Liudijimai

Prieš savaitę paklausiau savo skaitytojų, ką tai galėtų reikšti:Pritaisiau kambaryje ant sienos ugnyje aptirpusį šampano butelį, lauže išsilydžiusį ir metalo lašu pavirtusį aliuminį puoduką, dar pakabinau raktą, iš juodos izoliacijos priklijavau rėmus, ir išėjo kažkoks paveikslas.


Dabar kūrybos ėmėsi jo žiūrovai.Buvo nepaprastai įdomu paskaityti jūsų fantazijų išsilydžiusio puoduko, aptirpusio butelio ir rakto tema. Visi tie daiktai, tapę simboliais, sukėlė kur kas daugiau asociacijų, nei galėjau tikėtis.


Pasirodo, ugnies matęs butelis gali priminti pragaro karštį, kitam iškreipta butelio forma - tai nuoroda į sužalotą gyvenimą. O paprasčiausias pirties raktas, kurį dėl tvarkos pakabibau tuščioje “paveikslo” vietoje, gali būti ir nuo dangaus, ir nuo pragaro vartų… Juo galima ir “užrakinti”, ir “atrakinti” butelį.


Žodžiu, šitie sykiu sukabinti daiktai gali būti ir “atsisveikinimas su šampanu”, kaip rašė vienas mano skaitytojas, ir priminimas apie nepagydomą alkoholizmą.


Su tokiu savo kompozicijos interpretavimu visiškai sutinku. Jis labai logiškas, o loginė asociacijų seka būtų kad ir tokia: išsilydęs butelis - karštis - pragaras - alkoholis - sužalotas gyvenimas - raktas - užrakinti - atrakinti - butelis - vartai - dangus - pragaras - rėmai - apriboti - suvaržyti - išsivaduoti…


Kiekvienas šią seką galėtume tęsti iki begalybės.


Tačiau ne visiems ant sienos sukabinti daiktai sužadino fantaziją ir pranešė apie kažkias papildomas prasmes.


“Kokia gilia prasmė?” - nustebo Tired. “Nematau jokios prasmes paveiksle ir nebandau ieskot, matau ka matau…” - prisipažino Deepblue.


Jokių papildomų prasmių daiktuose neradęs Allvydas nežti įžvelgė atoriaus klastą: “Mano spėjimas — petras nori vėl mus pagauti ant asocijacijų. tiesiog mes vėl visi būsim teisūs :)”


Žinoma, teisūs yra visi, o Allvydas po ankstesnių eksperimentų su simboliais pasidarė labai jau gudrus…


Taigi vienas ir tas pats daiktas vienam gali sužadinti fantazijas, o kitam - ne. Vienam butelis yra tik butelis, o kitam jis - kažkas daugiau, kitam jis - nebe paprastas daikats, o simbolis, kuris užkliudo kažkur giliai pasąmonės kloduose įrašytą patirtį.


Taip veikia ir religiniai simboliai. Kai žmogus į juos suprojektuoja savo baimes, viltis ir agresijas, jis ima simboliniuose daiktuose įžiūrėti kažkokią teigiamą arba neigiamą “energertiką”, paslaptingas “vibracijas”, “auras”, kurių patys daiktai savaime neturi, tačiau jas turime mes savo galvelėse.


 Atgal į: Nuo daikto link simbolio