Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-01-20

Vėl apsisprendimas

Publikuota: Liudijimai

Šiandien vėl apsisprendžiau mesti svorį. Nuosprendis galutinis ir net nesvarstytinas.

Ir taip kasdien rytą, per pietus ir vakare jau penkta diena. Rytą apsisprendžiu suvalgyti tiek, kiek esu nusibėžęs, dažniausiai - 200 kcal, per pietus - daugiau, 500 - 600 kcal, vakarienei - vėl apie 200 kcal. Jeigu kas nors pasiūlo užkąsti papildomai, tarkim, pagundo saldainiu ar avižiniu džiuvėliu, vėl apsisprendžiu valgyti tik tiek, kiek esu užsibrėžęs.

Sykį vienas draugas paklausė, kokią ir kam aš daviau priesaiką, kad mečiau gerti ir jau apie 10 metų negeriu. Atsakiau, kad prisiekinėti man draudžia Mokytojas, o visos priesaikos duodamos piktajam. Laisvėjantis žmogus turi apsispręsti pats, nepriklausydamas nuo pašalinių dalykų, netgi savo paties priesaikų.

- Tai tu kiekvieną kartą apsisprendi negerti? - labai tiksliai atspėjo supratingas žmogus.

Kai mečiau rūkyti, irgi turėdavau apsispręsti kiekvieną kartą, kai užsuosdavau tabako dūmus. Įsikaliau į galvą maldelę, kad kiekvieną sykį, pajutęs iš vidaus kylantį norą arba priešo gundymą užrūkyti, aš dar labiau užsispirsiu laikytis savo apsisprendimo. Dabar tokius apsisprendimus tenka daryti rečiau, nes vis rečiau galvoje šmėkšteli mintis užrūkyti arba išgerti.

Metant svorį - viskas taip pat.

Sąmoningai veikdamas, o ne paklusdamas pasąmoniniams impulsams, žmogus gali pakeisti savo įprastą netikusią elgseną, mano atveju - įprotį apsiryti.

Iš kai kurių komentarų suptratau, jog šio metodo nežinantiems žmonės atrodo, kad aš paskelbiau žūtbūtinį karą pats sau, padariau save savo priešu.

Bet iš tiesų nė nemanau kovoti su savimi - aš ginu save ir savo sveikatą. Aš mobilizuoju visą save, norėdamas pakeisti tik keletą nevykusių įpročių. Tai esminis dalykas, kurį norėčiau patarti visiems, besiruošiantiems mesti gerti, rūkyti ar sumažinti svorį: netapkite sau priešais, būkite sau draugais, nepasiduokit religiniam mokymui ir nekovokite su savimi.

Juk pasiklydę miške ir pasukę ne tuo taku, mes nepaskelbiame karo sau - paprasčiausiai susirandame kitą taką ir išgelbėjame save.

O kitam stebėtojui kalorijas apribojanti dieta panaši į prievartą. Girdi, aš prievartauju save, verčiu badauti…

Tačiau šis metodas, kuriuo dabar sėkmingai mažinu svorį, neturi nieko bendro su badavimu. Badavimą tikrai galima vadinti prievarta prieš save, bet, kiek žinau, jis niekam gerai nesibaigia - pabadavęs savaitę ar dvi, peralkęs žmogus vieną dieną nebeišlaiko ir prisivalgo už keturis.

O aš nebadauju. Valgau nė kiek ne mažiau, kaip iki šiol, o kartais gal ir daugiau. Visa paslaptis yra tai, kad pasirenku kitokį maistą. Tarkim, vietoj mažyčio lašinių gabaliuko pasidarau kupiną lėkštę salotų - kai ištašau ją, net šonai braška, o kalorijų būnu gavęs kur kas mažiau. Vietoj 2,8 proc. riebumo kefyro galima naudoti 0,3 proc. pasukas, bet gerti jų aštuonis kartus daugiau, vietoj riebios kiaulienos nusipirkti liesesnės jautienos ir t.t.
Tokiu būdu valgydamas tiek pat, bet ne tokio kaloringo maisto, nejaučiu alkio, o lašinių atsargos kūne lėtai, bet stabiliai mažėja - pirmosiosmis dienomis po 500 gramų per parą, o dabar kritimas sumažėjo iki 300. Per penkias dienas aš jau numečiau 2 kilogramus.

O gal neskanus nekaloringas maistas?

Na, tai priklauso nuo to, kaip jį pagaminsi ir koks tavo skonis.

Tai, ką valgau dabar, man yra skanu.

Negi skaniai valgyti reikia per prievartą?

Du virtų bulvių cepelinai su mėsa, kupinas dubenėlis salotų, lekštė suktinio, rupios duonos riekė ir puodelis raugintų pasukų. Ar tokiu pietus galima vadinti badavimu? Šiandien aš juos vos įveikiai, bet kalorijų gavau tik 600. Palyginimui pasakysiu, kad tai tiek pat, kaip ir 200 gramų degtinės, arba gerokai mažiau, negu 100 gramų šokolado plytelė. Visa laimė, kad skrandis neturi kalkulaitoriaus, o mintinai kalorijų skaičiuoti nemoka, todėl jam galima pakišti didesnį kiekį, bet menkiesnio maisto, ir jis nekels jokių pretenzijų. Pilvui svarbu pakankamas KIEKIS, ir jis turi kuo užsiimti iki vakarienės.

Dar šia tema:

Apsisprendimas

Sugedęs autopilotas
Atgal į: Vėl apsisprendimas