Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-01-10

Tikėjimų pasiūla

Publikuota: Straipsniai

Mūsų gyvenimą veikia arba gali veikti daugybė tikėjimų. Panagrinėkime keletą jų.
1. Placebas. Žmogaus gyvybę išgelbėjo ką tik išrasti nauji vaistai nuo vėžio. Dar buvo tikrinamas jų efektyvumas, ir ligonis sutiko dalyvauti eksperimente. Kiekvieną dieną jis gaudavo po kelias baltas piliules ir turėdavo gydytojui atraportuoti, kokius pastebi pasikeitimus savo organizme. Nuo išrastrųjų vaistų ligonio sveikata pasitaisė.
Eksperimento organizatoriai žmogui taip ir nepasakė, kad jis priklausė savanorių grupei, kuriai buvo duodama ne vaistų, bet placebo - neutralios (neveiklios) medžiagos tablečių. Placebo piliulės gali būti padarytos iš paprasčiausio krakmolo, bet nieko nežinančiam pacietui padaryti tokį pat laukiamą poveikį, kaip ir tikri vaistai.


Tikriausiai nerasime žmogaus, kuriam nebūtų padėjusios štai tokios mažytės piliulės. Bet ne visi žinome, kad padėti gali ir paprasčiausio krakmolo piliulės, jeigu nuoširdžiai tikėsime, kad tai vaistai.

2. Burtai ir fetišai. Viena Rusijos televizija vakarais transliuoja laidas, kurių metų eterio laiką išsipirkusios burtininkės makaluoja švakėmis lyg būtų stačiatikių dvasininkės, tiria paskambinusių žiūrovų aurą, vibracijas, išvalo karmą, pagerina energetiką, atšaukia užkeikimus ir daro kitus stebuklus. Nors skambučiai brangūs, prisiskambinti į šias laidas labai sunku. Daugybė žiūrovų tvirtina, kad tokie burtai jiems labai padėjo.


Burtininkų naudojamos kortos, astrologinės pranašystės, deganti žvakė, kryželis, šventas paveikslėlis - įprasti daugelio šiuolaikinių žmonių tikėjimo atributai. Žmonės tiki, kad stebuklingų galių turinčiais fertišais galima pakeisti gyvenimą. Jeigu labai tikima, gyvenimas iš tiesų pasikeičia.

3. Stabai ir ritualai. Viena mano giminaitė pasakojo, kad po apsilankymo ir maldų Kryžių kalne jos kaimynė pasveiko nuo sunkios ligos. Yra sakoma, kad daugybė žmonių pasveiko prie stebuklingo Aušros vartų paveikslo Viniuje. Pastebėta, kad vienas Marijos paveikslas yra stebuklingesnis už kitą tos pačios Marijos paveikslą. Panašiai atsitinka ir su kitais šventaisiais bei šventomis vietomis - vienur stebuklingų pagijimų užfiksuojama daugiau, o kitur - mažiau.
Šventas vietas, stebuklingų galių turinčius paveikslus itin kultivuoja katalikų ir stačiatikių dvasininkai. Jie rengia specialias pamaldas ir procesijas, kur prie gydančių stabų susirenka tūkstančiai maldininkų. Jeigu susirenka, vadinasi, patiria poveikį.


Kuršėnų klebonas šventina neseniai gautą Šiaulių autobusų parko autobusą. Daugelis žmonių tiki, kad kunigo arba vyskupo šventintu autobusu važiuoti yra saugiau.

4. Tik Dievas. Kai manęs kas nors paklausia, kaip aš, alkoholikas, mečiau gerti, visada atsakau, kad mane išgelbėjo Evangelija. Kai atradau Jėzaus mokymą, jis neatpažįstamai pakeitė mano gyvenimą. Žinau anoniminių alkoholikų, kuriems atsilaikyti prieš neišgydomą`potraukį padeda Dievas, Likimas, Kosminė Galia ar kokia kita už juos stipresnė Jėga. Nesvarbu, kaip tą Jėgą pavadinsime - ji visada šalia ir bet kurią akimirką be niekieno pagalbos galime pasinaudoti jos parama.


Biblija galima pasinaudoti ritualams kaip magiškų galių turinčiu fetišu, bet galima ją paprasčiausiai skaityti ir mokytis gyventi pagal Dievo nurodymus. Ir vienu, ir kitu atveju tai gali turėti įtakos jūsų gyvenimui.

Koks skirtumas? Štai peržvelgėme keletą tikėjimų ir matome, kad jie iš tiesų veikia. Kaip sakė Mokytojas, mes galėtume pajudinti kalnus, jei turėtume bent garstyčios grūdo dydžio tikėjimą. Žmonės pasveiksta, tikėdami placebu, burtais ir fetišais, oficialiai pripažintais bažnyčios stabais ir ritualais, Dievo Žodžiu…
Jeigu pasveikstama ir nuo to, ir nuo to, tai koks skirtumas, kuo mes tikėsime?
O gal skirtumas visgi yra?
Ką apie tai pasakytumėt?


Tikėjimas neišrankus

Raktas į tavo pasąmonę

Bestabis Dievas - tai Žodis  
Atgal į: Tikėjimų pasiūla