Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-12-13

Tiksliai nustatyta apaštalo Pauliaus kapo vieta

Publikuota: Straipsniai

Pirmą kartą per beveik 500 metų tikintieji Romoje vėl galės išvysti apaštalo Pauliaus kapą, pranešė ELTA. Archeologai tiksliai nustatė sarkofago buvimo vietą po Šv. Pauliaus bazilikos altoriumi. Dabar Vatikanas sprendžia, ar kapą atidaryti, kad būtų ištirtas jo turinys.

“Kapas dar niekada nebuvo atvertas, jis visada buvo uždarytas ir gerai saugomas”, - pirmadienį žurnalistams sakė kardinolas Andrea Korderas di MontecemolasLemiamą žodį šiuo klausimu turi tarti popiežius.

Marmurinis sarkofagas rastas maždaug pusmetrio gylyje po antikine marmuro plokšte su užrašu “Pavlo Apostolo Mart” (Apaštalui ir kankiniui Pauliui). Dabar lankytojai per mažą langelį galės pažvelgti į šoninę kapo sieną. Kasinėjimai bazilikoje vyko nuo 2002 metų iki 2006-ųjų rugsėjo.

Pasak krikščionybės tradicijos, apaštalas Paulius mirė 67-aisiais metais Romoje ir buvo palaidotas prie Ostijos kelio, kur IV šimtmečio pradžioje virš jo kapo buvo pastatyta didelė bazilika. Prieš maždaug 500 metų kripta su sarkofagu buvo uždaryta. Tiksli kapo vieta dėl rekonstrukcijų, restauravimų ir gaisro nuėjo užmarštin.


Atgal į: Tiksliai nustatyta apaštalo Pauliaus kapo vieta