Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-10-28

Tikrasis greitis

Publikuota: Liudijimai

Gepardas bėga greičiausiai, tigras bėga lėčiau, vėžlys šliaužia šliaužte. O koks žmogaus greitis?

Mieste žmonės lekia tarsi pamišę, kaime jie eina koja už kojos. Nesu buvęs Šiaurėje, bet vienas draugas lankėsi pas eskimus ir pasakojo, kokiu greičiu juda gamtos vaikai.

  - Skirtumas toks, kaip tarp didmiesčio metro ir vienkiemio. Mums atrodo, kad vienkiemio šeimininkas vos juda, eidamas apie savo apsėtus laukus. Bet jeigu lyginsim mūsų kaimietį su eskimu, jis bėga bėgte.

  Tai koks tikrasis žmogaus greitis? Ne dopingų prišerto sportininko, bet tavo? Kaip tu eitumei, jeigu rūpesčiai nevytų tavęs į pasitarimą, jeigu pats neturėtumei vytis autobuso, jeigu nelenktų tavęs mintys apie šio vakaro susitikimą?..

  Ar tu žinai savo greitį?

  Gali sužinoti.

  Kai eini, jausk, kad eini. Kaire koja pajunti po padu vieną plytelę, dešine – kitą. Šita plytelė truputį pakrypusi, o po dešine koja pasitaikė akmenukas. Visai įdomu padais pajusti spaudimą, kai padedi koją. Nei pėdų, nei kelių sąnarių tikriausiai nejauti, nes jie lankstosi nepaprastai lengvai, bet gali suvokti, kaip su kiekvienu žingsniu įsitempia ir atsileidžia kojų raumenys. Jie dirba tarsi savaime, ir tau nereikia galvoti, kaip kelti kojas, tu tik jauti, kaip padai paliečia žemę, kaip lankstosi kojos, kaip dirba raumenys, kaip šaltas vėjelis atvėsina dešinę blauzdos pusę…

  Žiūrėk, tave lenkia eskimas.


Atgal į: Tikrasis greitis