Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-10-14

Gera žinia katalikams: popiežius keičia pragaro ribas

Publikuota: Anekdotai

Popiežius Benediktas XVI ketina panaikinti vieną iš esminių katalikybės sąvokų, vadinamąjį “pragaro prieangį” – vietą, kurioje yra prieš Kristaus atėjimą mirusių šventuolių ir mirusių nekrikštytų kūdikių sielos, praneša ELTA.
Popiežiaus teigimu, pragaro prieangio egzistavimas yra “religinė hipotezė”, kuri nėra pakankamai įrodyta. Dėl šios sąvokos ginčijamasi iki šiol. Šaltinių Vatikane teigimu, apie tai Benediktas XVI pareiškė 30-osios tarptautinės katalikų teologų komisijos posėdyje, skirtame “pragaro prieangio” sąvokos aptarimui.
Pabrėžtina, kad ginčai dėl “pragaro prieangio” sąvokos aiškinimo buvo tikrai karšti, tačiau popiežiaus poziciją teologai parėmė vienbalsiai.
Benediktas XVI ketina panaikinti tik dalį “pragaro prieangio” sąvokos, susijusią su nekrikštytais vaikais – vadinamąją “limbus infantium”. Tai reikš, kad mirusių nekrikštytų vaikų sielos eis į rojų.
Tačiau vadinamosios “limbus patrum” dalies dėl prieš Kristaus atėjimą mirusių šventuolių sielų popiežius atšaukti neketina. Tai reiškia, kad jų sielos ir toliau bus “pragaro prieangyje”.
“The Times” skelbia, kad tokį sprendimą Vatikanas priima siekdamas “atverti kelią” katalikybės plėtrai tose pasaulio šalyse, kur fiksuojamas didelis vaikų mirtingumas. Be to, tokiu būdu katalikybė taps dar didesne atsvara islamui, kuriuo remiantis visi mirę vaikai patenka į rojų.


Atgal į: Gera žinia katalikams: popiežius keičia pragaro ribas