Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-05-12

Įspėjimas ritualų garbintojams

Publikuota: Liudijimai

“Kas tikisi šioje svetainėje rasti šventų paveikslėlių, stabų, smilkalų, magiškų ritualų aprašymus, tam geriau grįžti atgal. Aš liudiju, kaip mane gelbėjo Jėzus, kuris viską daro iš meilės, savo valia, nepaveiktas magijos ir be kunigų leidimo”.


Radęs šį puslapio aprašymą, mano pažįstamas buvo truputį nustebęs. Jo nuomone, senesnysis puslapio aprašymas buvęs romantiškesnis ir ne toks kategoriškas:


“Turėjau viską ir netekau nieko. Atrodė - kylu, o pamačiau, kad kristi nebėra kur. Nugyventa vos pusė, o gyvenimo jau nebėra. Tada Jis pasiūlė: o gal norėtum pabandyti dar sykį?”


- Pradėjai nuteikinėti prieš save religingus žmones, - pakraipė galvą mano pažįstamas. - Toks įspūdis, tarsi norėtumei jų atsikratyti…


Iš tiesų puslapio aprašymai skiriasi. Jei būtų galima, palikčiau abu. Bet abu netelpa.


Mano svetainė atidaryta antri metai, per ją perėjo nemažai žmonių. Buvo pasipiktinusių, buvo ir labai susižavėjusių, buvo ir tokių, kurie susižavėjo, o po to nusispjovė ir dingo iš mano akiračio. Jie nerado to, ko čia ieškojo ir laukė. Jie labai nusivylė.


Aš nenoriu nieko nuvilti ir suvilioti.


Pastebėjau, kad daugelis žmonių, išgirdę Jėzaus vardą, tą pačią akimirką užuodžia smilkalų kvapą, jų ausyse pasigirsta zakristijono varpelis, prieš akis sumirga puošni kunigo sutana, daugybė šventų paveikslų, statulų, pro šalį tarsi ima plaukti magiško ritualo minia…


Nieko neveiksi - apie Jėzų jie girdėjo ten, kur smiklalai, kur magiški ritualai, kur garbinami gipsiniai stabai ir gyvi žmonės. Dievo draudžiami dalykai ir pats Dievas jiems kažkokiu būdu susirišo, susipainiojo, tapo viena.


Kam reikia šventų paveikslėlių, statulėlių ir magiškų smilkalų kvapo, tegu eina ten, kur visa tai ras. Nenoriu tęsti beveik 2000 metų trunkančio melo, kad tuos niekučius atnešė Jėzus.


- Petrai, pasikeitei, - savo komentare nusivylusi parašė viena katalikė.


Visi po truputį keičiamės. Manau, pasikeitė ir oponentė - juk priėjo prie manęs ir pamatė, kad šalia nėra nei stabų, nei magijos, nei smilkalų kaifo - tik pačios susikurta iliuzija.


Nusivylimas iliuzija gali būti didi dovana.


Atgal į: Įspėjimas ritualų garbintojams