Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-04-07

Daugiau kaip pusė Ispanijos jaunuolių šalinasi religijos

Publikuota: Straipsniai

Dauguma Ispanijos jaunuolių nepripažįsta religijos, kartu augant nepasitikėjimui Katalikų Bažnyčia ir netikėjimui Dievu, rodo naujausia nuomonių apklausa, trečiadienį rašo Ispanijos dienraštis “Le Pais”. Anot dienraščio, ilgainiui Ispanija gali nustoti buvusi katalikiška šalimi.

Pernai “Fundacion Santa Maria” surengta apklausa, kurioje jau šeštą kartą nuo 1984 metų dalyvauja 15-24 metų amžiaus ispanai, parodė, kad pirmą kartą per visas apklausas mažiau nei pusė respondentų (49 proc.) teigė, kad yra praktikuojantys arba nepraktikuojantys katalikai.

Per ankstesnį, 1996 metų, tyrimą 77 proc. respondentų laikė save katalikais. Dabar 46 proc. jaunimo teigė esą agnostikai, ateistai ar tiesiog abejingi religijai, o 45 proc. pareiškė netikintys Dievu.

Sociologų teigimu, dėl tokio smarkaus besitapatinančiųjų su Bažnyčia, kadaise Ispanijoje turėjusia didžiulę socialinę ir politinę valdžią, sumažėjimo iš dalies yra kaltas jos nesugebėjimas prisitaikyti prie naujųjų laikų.

Katalikų Bažnyčia ispanai pasitiki mažiausiai iš visų institucijų, daug mažiau nei daugianacionalinėmis institucijomis ar NATO, kurią aštuntadalis apklaustųjų apibūdino kaip nepaprastai turtingą. Tačiau 43 proc. vis dar nori tuoktis Bažnyčioje, palyginti su 22 proc., kurie rinktųsi civilinę santuoką.

“Religija ir politika jaunimas domisi mažiausiai”, - rašo dienraštis. Vis dėlto dauguma tvirtina labiau pritariantys kairiajam, o ne dešiniajam politikos sparnui.
ELTA


Atgal į: Daugiau kaip pusė Ispanijos jaunuolių šalinasi religijos