Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-05-30

Blogis yra ne iš ten

Publikuota: Kita

Širyt mačiau keistą vaizdą. Saulė stebeilijo pro beržų lapus, jos spinduliai tįso garų pritvinkusiu oru, po to ridenosi kieme mažais blizgančiais rasos karoliukais. Daugybė blizgančių karoliukų - gal tūkstantis, gal milijonas. Galiu būti vienas iš jų, nejučia pagalvojau. Galiu būti saulės kasų tęsinys, galiu tvyroti virš kiemo ir savo sodybos kartu su drėgnu rytmečio oru. Truputį keistas, anksčiau nepatirtas jausmas.

Kai prisiskyniau svogūnų laiškų, pamačiau, kad stoviu ant žolės basas ir pusplikis. Taip šilta, kad nesinori drabužių.

Važiuojant į darbą, rytmečio pojūtis dar slinko kartu su manim, bet iš vidaus į galvą ėmė baksnoti kažkokios neramios mintys. Tarp Kelmės ir Šiaulių krūmuose pastebėjau uniformuotų medžiotojų “Volvą” ir visai pasiutau. Neseniai skaičiau, kad jie nori gero vairuotojams. Štai jis medžioja mane iš pakrūmės, laukia, bene viršysiu greitį, ir tai daro mano gerovei! Ir iš kur atsiranda kvailių, kurie tiki tokiais paistalais?

Išniręs iš miško į spindinčią proskyną vėl atsidūriau Dievo sukurtam paveiksle. Ko man sukti galvą dėl suknisto mento, kada pats Kūrėjas man randa iš vietą, ir laiką, ir greitį?

Ir taip - kelis kartus iš eilės. Iš vidaus beldėsi pyktis ir nerimas, iš lauko ėjo kūrybos harmonija. Kai pasiekiau Šiaulius, jau buvo balansas - tarsi vanduo nusistojo pasemtame kibire. Dabar sėsiu prie kompo, iš jo ims plūsti redaguotini tekstai, ir nieko daugiau neliks. Darbas eis greitai - juk taip visada.

- Kaip jūs manote, kodėl aplink tiek daug blogio? - prie pat kontoros manęs paklausė dvi pagyvenusios moterys.

Lyg šaltu dušu perpylė.

- Todėl, kad aplink tiek daug davatkų, - atsakiau tiesiai ir stabtelėjau pažiūrėti, kaip reaguos sektų verbuotojos.

Viena išsižiojo, o kitą išmušė raudonos dėmės.

- O kas yra davatka? - apsimetė kvailele toji, kuri buvo netekusi žado.

- Nežinai, kas davatka? - nusijuokau ir nuėjau.

Dabar pagalvojau - gal iš tiesų nežino?

Davatkos yra tokie žmonės, kurie aplinkui mato blogį.

Ką mato, tą jos ir skelbia.


Atgal į: Blogis yra ne iš ten