Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-06-27

Sektantai vieni nepaskaito

Publikuota: Straipsniai

-Yra tokia maža kukli banžyčia Vilniaus pakraštyje, - džiaugiasi internete kažkurios sektos aktyvistė. - Ten žmonės tik pagieda ir paskaito Šv.Raštą…- Nesuprantu, kodėl sektantai Bibliją skaito būtinai visi kartu, - stebisi oponentas. - Ar jie negalėtų nusipirkti kiekvienas po Bibliją?


Klausimas truputį keistas, bet logiškas. Juk, turėdami savo meilės romaną, neiname jo skaityti kartu su kaimynais. Turėdami kiekvienas galime paskaityti ir civilinį arba baudžiamąjį kodeksą. O kodėl negalima Biblijos?..Problema ne Biblijoje, o žmonių galvose.


Dabar ne tie laikai, kai visame mieste viena bažnyčia arba vienas vienuolynas turėjo Bibliją ir saugojo Dievo Žodžio monopolį. Saugojo griežtai - bažnyčia perrašinėdavo Šventąjį Raštą paprastiems žmonėms neįkandama lotynų kalba, o jos invizicija degindavo ant laužo tuos, kurie vis dėlto ryždavosi “savavališkai” skaityti Dievo Žodį ir tokiu būdu laužyti religinės organizacijos monopolį.


Dabar Bibliją turi beveik visi, tačiau ne visi ryžtasi ją skaityti patys, be Rašto aiškintojų interpretacijos. Keista žiūrėti, kaip sektantų vadas skaito Šventąjį Raštą, o jo avinėliai vedžioja iš paskos pirštu - tarsi būtų paskutiniai kretinai ir negalėtų vieni įskaityti aiškiai parašyto lietuviško teksto.


Taigi ir išsiplėtojus Biblijos leidybai, religija daugeliu atvejų išlaikė Dievo Žodžio monopolį. Tai ir yra jos darbas - būti tarpininku tarp žmogaus ir Dievo, neleisti žmogui į Dievą nei pačiam kreiptis, nei pačiam Jo Žodį išgirsti.


Skirtumas nuo viduramžių toks, kad dabar žmonės patys savo noru religijos valdininkams suteikia teisę manipuliuoti Dievo Žodžiu ir jų tikėjimu. Kretinais jų niekais nepaverčia - jie patys tokiais pasiverčia.


O kas čia tokio? Kas kuo nori, tuo gali būti…


Galima eiti link Dievo pačiam, galima pasisamdyti etatinį bažnyčios gidą, kuris verčiasi Rašto aiškinimu. Tačiau nepažirškit: kada aklas aklą ves, abu į duonę įkris. Tokiais žodžiais pats Mokytojas perspėjo apie pavojų, kuris kyla iš Rašto aiškinotojų.


Būriu kristi drąsiau, ar ne?


Religija prieš Jėzų


Atgal į: Sektantai vieni nepaskaito