Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-02-15

Budistų smegenyse mokslininkai atrado laimės šaltinį

Publikuota: Kita

Mokslininkai nustatė, jog praktikuojančių budistų kairioji priešfrontalinė smegenų skiltis, esanti po kakta, yra nuolat aktyvi. Nuolatinė kairiųjų priešfrontalinių skilčių veikla yra siejama su teigiamomis emocijomis ir gera nuotaika.


Filosofijos daktaras Ovenas Flanaganas teigė, jog tyrimo rezultatai jam buvo netikėti. Bandymas, atliktas su pirmuoju budistu, parodė, kad jo kairioji priešfrontalinė smegenų skiltis buvo daug aktyvesnė nei bet kurio anksčiau tirto žmogaus. O. Flanaganas sako: “Dabar galime gana ryžtingai iškelti hipotezę, kad atrodantys laimingi ir ramūs budistai iš tiesų ir yra laimingi. Jei šie atradimai bus plačiai pripažinti, jie gali tapti labai svarbūs”.


Jis teigė, kad priešfrontalinės skiltys yra reikšmingos žmogaus įžvalgai, gebėjimui planuoti ir kontroliuoti save. Žinoma, kad šios struktūros turi įtakos emocijoms, nuotaikai bei temperamentui. O. Flanaganas mano, jog budistus laimingus daro pats budistinis mokymas, o ne koks nors įgimtas “laimės genas”.


Jis teigė: “Neigiamoms emocijoms šalinti šiuo metu naudojami antidepresantai, tačiau joks antidepresantas negali padaryti žmogaus laimingo”. O budistų meditacija ir mokymas, atsiradę 2500 metų prieš “Prozaką”, pasak filosofijos daktaro, gali suteikti visišką laimę. ELTA


Atgal į: Budistų smegenyse mokslininkai atrado laimės šaltinį