Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-07-20

Ar alkohoilizmas tikrai nepagydomas?

Publikuota: Straipsniai

Netikėkite anoniminių alkoholikų (AA) propaganda, kad alkoholizmas yra nepagydomas. Tai religinės pakraipos mokymas, akcentuojantis kančią ir netektį. Sakyčiau, labai žalingas mokymas, verčiantis aukštyn kojomis tikrąsias vertybes.

AA alkoholį laiko begaline vertybe, o “negalėjimą” gerti - netektimi. Paprastai jie sako: alkoholis - geras dalykas, bet - ne man, aš jau alkoholikas, tai nebegaliu išgerti. Jie nusiteikę visą gyvenmimą kentėti šią “netektį”. O štai aš, seniai pagijęs nuo alkoholizmo, sakau kitaip: alkoholis buvo mano nelaimė, todėl labai džiaugiuosi, GALĖDAMAS nebesinuodyti. Blaivus gyvenimas man yra laimė, o ne praradimas. Nežinau, kiek man reikėtų sumokėti, kad imčiausi nuodytis. Kam man tas brudas, kam man pagirių kančia?

Alkoholizmas iš esmės yra ne somatinė liga, bet vertybių krizė. Kol žmogus alkoholį laikys vertybe, tol bus priklausomas. Bet vos tik išsisklaido alkoholio “šventumo” iliuzija, noras gerti tą brudą išnyksta tą pačią akimirką.

AA, kaip ir bet koks kitas religinis mokymas, yra iracionalus ir kupinas prieštaravimų. Štai pagal juos išeitų, kad negeriantis žmogus yra alkoholikas, nes kažkada gėrė. O tas, kuris geria alkoholį, nėra alkoholikas, nes jis nuodijasi “saikingai”. Eikim toliau: kas rūko, nėra rūkorius, kas vartoja narkotikus, nėra narkomanas, kas eina keliais apie bažnyčios stabus, nėra davatka… Marazmas, nieko daugiau.

Visos religijos pasisako prieš žmogaus laisvę ir skatina priklausomybes. Jos tvirtina, kad žmogus laisvas būti negali, todėl geriausia vieną prikilausomybę pakeisti kita. Geriausia - bažnyčia. AA gali duoti naudos tik pirmomis blaivėjimo dienomis, tačiau alkoholį garbinantys klubai niekaip neišvaduos iš alkoholio priklausomybės. AA iš esmės yra alkoholio garbintojai, amžini verkšlentojai, kad “nebegali” išgerti. Todėl jie paprastai užgeria - anksčiau ar vėliau vis sugrįžta prie savo didžiosios “vertybės”.

Dar vienas labai svarbus momentas. AA sukūrė religingi krikščionys, o pagal krikščionybę alkoholis (spiritus) yra nepaprasta šventenybė, tai - dievo kraujas. Kaip dievo kraujas gali būti blogis?

Kitas gyvenimas

Patiko (0)


Atgal į: Ar alkohoilizmas tikrai nepagydomas?