Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-05-12

Skėčio parabolė - saulės kolektorius!

Publikuota: Pasidaryk pats

Ko gero, tai pats paprasčiausias saulės kolektorius, kokį dar galima sugalvoti.

Štai skėtis - paprasčiausias prekybos centre nupirktas skėtis.

Išskėčiame, o vidus blizga ir atspindi šviesą. Aš jį išklijavau lipnia aliuminio folijos juosta:

Prie koto pritaisiau skardos laikiklį ir padėjau ant jo juodai dažytą skardinę su vandeniu. Kad vanduo negaruotų ir neaušintų visos skardinės, užmoviau nupjautą plastinikinio bambalio galą:

Na štai ir viskas. Palikime visa tai kokiam pusvalandžiui.

O dabar gerkime kavą:

Turiu pasakyti: vanduo skardinėje per pusvalandį neužvirė, pasiekė kokius 90 lazipsnių, o kavai plikyti tokios temperatūros užtenka. Visgi reikėtų plikyti ilgiau… Kitą puoduką dariau kitaip: įpyliau šaukštelį kavos į pačią skardinę, užlyliau vandeniu ir vėl palikau pusvalandžiui skėčio parabolėje. Dabar tikrai liuks!

Skėtis nėra visai taisyklinga parabolė, bet vis tiek saulės spindulius surenka į vieną vietą. Tiesa, mano skėčio židinio centras - ne visai patogioje vietoje, pernelyg arti skėtiklių, bet užteko ir tokio. Veikia!

Šita konstrukcija turi keletą labai svarbių privalumų ir trūkumų. Didžiausias privalumas - tai jos pigumas ir paprastumas. Foliją ant skėčio klijavau gal pusvalandį. Tokį parabolinį saulės kolektorių galima sulankstyti - nenaudojamas jis neužims vietos. Jis labai lengvas, nesunkiai valdomas, labai paprasta jį nukreipti tiesiai į saulę.

Tačiau mano skėtis mažokas, todėl surenka saulės spindulius iš nedidlio ploto. Todėl galingumas nedidelis. Nepasižymiu dideliu kruopštumu ir foiliją priklijavau ne visai tvarkigai, pridariau raukšlių, o raukšlės - tai spindulių nuostoliai. Turint didesnį skėtį ar visai didelį, tarkime, išskėčiamą pavėsinę, būtų galima ne tik kavą plikyti, bet ir pyragus kepti. Aš juk kepu savo senojoje prabolėje!

O štai mano draugas Deimantukas saulės kolektorių pasidarė iš televizoriaus antenos. Irgi veikia puikiausiai! Mano skėtis iš esmės yra tas pats, tik mažesnis.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)


Atgal į: Skėčio parabolė - saulės kolektorius!