Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-01-10

Kaip nugalėti save?

Publikuota: Miniatiuros

Atėjo du susirūpinę žmonės ir paklausė Aliaus Sakinio:

- Kaip tau pavyko save nugalėti?

- O, tai buvo didelis karas! - atsakė Alius Sakinis. - Jūs klausiat, kaip nugalėti save ir pačiam sau nesulaužyti kaulų?

Po to jis pakėlė akis į dangų ir ėmė kalbėti:

- Dievas mato, žinojau: negalima sau nuolaidžiauti. Aš ir anksčiau būdavau griežtas pats sau, o tą sykį kilo nuožmus konfliktas. Kaip visada, rytą pradėjau pats nuo savęs. Kiekvieną dieną po kelias valandas dirbdavau su savimi, pats sau iškeldamas vis didesnes užduotis, o jeigu nepavykdavo jų įvykdyti, bausdavau save už apsileidimą. Niekada sau nepataikaudavau, niekada netenkinau savo įgūdžių, bet jų vis atsirasdavo. Aš pasakydavau: NE!, ir viskas tuo pasibaigdavo. Daugelį metų taip dirbau su savimi, pastatydamas save į vietą, bet šį sykį atsitiko kažkas netikėto. Nė iš šio, nė iš to trūko kantrybė. Pats sau pasakiau: kurių velnių? Kiek aš galiu pats save uiti, apgaudinėti save, atiminėti pats iš savęs džiaugsmus?

Kad jūs žinotumėt, kokia kilo kova! Vienu metu pagailo savęs ir jau norėjau taikytis su savimi, bet ryžausi nepasiduoti. Įsivaizduojat, kokia būtų gėda pačiam sau pralaimėti? Nugalėti save, palaužti save - štai kas tikroji pergalė! Sukaupiau valią atakai ir supratau, kad tai bus paskutinė, lemiama pergalė. Puoliau save iš visų jėgų, kibau į save dantimis, bet staiga pajutau, kad kautis nebėra su kuo. Tą paskutinį sykį pats sau pasidaviau.

Kitą rytą žiūriu - nebėra dirbti su kuo. Nerandu pats savęs. Kur aš galėčiau būti?

Dar kurį laiką ieškojau savęs. Paieškojau čia, paieškojau čia, po to numojau ranka. Kam tie tušti ieškojimai?

Dabar gyvenu ramiai, be jokių karų. Kai praradau save, man nereikia sukti galvos, ar aš geras, ar blogas, storas ar plonas, pasikėlęs ar nusižeminęs. Tie dalykai man neberūpi.

- Tai ką tu darai? - klausia kiti.

Na, gyvenu… Ar to neužtenka?

Kitas gyvenimas

Patiko (0)


Atgal į: Kaip nugalėti save?