Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-11-03

Nauji mažosios aukštuomenės žygdarbiai

Publikuota: Miniatiuros

Eurosojuzo naujienos

Tomis dienomis, kai visa Europos Sąjunga šventė didžiulę pergalę, Libijoje nugalėjusi korumpuotą Kadafio režimą, mūsų redakcijoje pasipylė telefono skambučiai, kurių negalime pacituoti dėl necenzūrinių keiksmažodžių gausos,  o be keiksmažodžių nesijaustų to nacionalinio kolorito, kuriuo šiuo metu kvėpuoja nedidelio Europos Sąjungos miestelio žmonės. Vis dėlto mums pavyko surasti bent vieną sakinį, kuris po tam tikros cenzūros skambėtų visai suprantamai: „Ką (neverčiamas rusicizmas) tie (tam tikri paukščiai) rajono (seksualinės mažumos) viršininkai (neverčiama) daro Šilalėje?”

Pasirodo, Europos Sąjungos gyventojus domina ekonominiai procesai ne tik administraciniame rajono centre, bet ir jo apylinkėse, tarkime, Balsiuose, kur už gerbiamo Briuselio pinigus daroma žiedinė sankryža. Apie sankryžą klojami puikūs malto akmens plytelių šaligatviai, ir žmonės susidomėjo, ar jie tikrai eis iki Šilalės, Laukuvos bei Kaltinėnų? Žiūrint į tuos šaligatvius, žmonėms kyla dar ir kitų keisčiausių minčių: kodėl tokie brangūs? Kodėl valdžia taupo senių bei ubagų sąskaita, o pinigus užkasa žemėje? Kuriems velniams tie šaligatviai?

Mes irgi nežinome, kam jie reikalingi, užtat galime pasakyti, kodėl tokie brangūs.

Šaligatviai, kurie niekur neves, yra daromi šiaip, o brangūs todėl, kad klojami už gerbiamo Briuselio, arba, šnekant tiksliau, už niekieno pinigus. Kaip atsiranda niekieno pinigai?

Juos surenka iš mūsų lietuvių tautos valdžia, o tai daro ramia sžine, nes ji ne pati sugalvojo - taip liepė EU, liaudyje su meile vadinamas Eurosojuzu. Kai tie pinigai sukišami į Eurosujuzo maišą, jie pasidaro visų, tai yra niekieno, o gerbiamas Briuselis dalija juos dosniai, nesigailėdamas, nes tai iš tiesų ne jo uždirbti pinigai. Dalį tų pinigų gauna ir broliška Lietuvą, bet jau ne kaip savo uždirbtus, bet kaip Eurosojuzo dovaną. Lengvai gaunami pinigai leidžiami dar lengviau. Ko mums gailėti, jeigu Eurosojuzas toks kvailas ir duoda? Briuselis toli, nesužiūrės, be to, ko jam sukti galvą dėl svetimų pinigų?

Bet nereikia perlenkti lazdos ir sakyti,  kad Eurosojuzas visai nežiūri korupcijos. Štai Libijoje jis nugalėjo korumpuotą Kadafio režimą.

Iš kur Lietuva gauna pinigų prabangiems ir niekam nereikalingiems šaligatviams? Briuselis duoda. Iš kur gauna Briuselis? Lietuva jam perveda mokesčius. O iš kur Lietuva ima? Mes juk sakėm - iš Briuselio!..

Paslaptingi ženklai centriniame prospekte
Kur kas sunkiau paaiškinti paslaptingus ekonominius reiškinius pagrindinėje Šilalės gatvėje, kurią liaudis su meile vadina Gudausko prospektu (anksčiau buvusi Zitos alėja). Kaip ir kiekvienais metais, čia tradiciškai kas nors kasama, rausiama, po to lyginama ir asfaltuojama. Žiūrint iš šalies, tai normalus chaosas,  kuris neišvengiamas po jokių rinkimų. Akys - ne duobės, o viešuosius pirkimus organizuoja savo rėmėjams dėkingi viešųjų pirkimų organizatoriai. Tačiau keletas šilališkių internete rado palydovinių Šilalės nuotraukų, kuriose pastebėjo keistus ratus bei pusmėnulius Gudausko prospekto galuose ir pakraščiuose. Kas tai galėtų būti?

Mes irgi nuo buvusio partkomo stogo padarėme keltą palydovinių  nuotraukų ir aptikome tokius pat paslaptingus ratus. Viename prospekto gale esantis ratas yra neabejotinai žemiškos kilmės - tai paprasčiausia žiedinė sankryža,  kuri padeda vairuotojams iš daugybės gatvelių prasilenkti be keiksmažodžių ir susidūrimų. Užtat kitame prospekto gale ryškėjanti riestainio formos konstrukcija kelia vis didesnį ufologų susidomėjimą. Ji labai panaši į paslaptingus piešinius Peru dykumose ir į netikėtai atsirandančius simetriškus ratilus Eurosojuzo javų laukuose.  Gal tas apskritimas T formos sankryžoje žymi būsimą ufonautų nusileidimo vietą Šilalės centre? O gal tai O raidės ženklas kitoms kosmoso civilizacijoms, kurios pamatys mus nuo kito Visatos galo ir džiugiai sušuks: „O, Šilalė!..”

Kiti mokslininkai kelia paprastesnes versijas. Tas apskritimas gali būti visai be riestainio simbolis ir ne O raidė, bet nusileidimo aikštelė malūnsparniui. Tarkim, gerbiamas Kubilius norės prieš rinkimus pasivažinėti po Šilalę dviračiu, atskris malūnsparniu ir nusileis. Apskritimas labai panašus į dviračių treką, po kiekvienų laimėtų rinkimų čia bus galima apvažiuoti garbės ratą, po to važiuoti per visą Gudausko prospektą iki turgaus, ten saugiai apsisukti žiedinėje sankryžoje ir tuo pačiu maršrutu pro istorinį ąžuolą grįžti atgal. Kelionei paįvairinti visas prospektas paverstas kliūčių ruožu - jame įrengta daugybė salelių, išsikišimų, susiaurėjimų ir kitų atrakcijų.

Kai kurie mūsų skaitytojai nerimauja, kad prie malūnsparnio nusileidimo aikštelės ir kitose vietose gatvė taip susiaurinta, kad didesnė mašina niekaip netilps. Mes kruopščiai ištyrėme šį signalą ir turime pranešti, kad nerimaujama be jokio politinio pagrindo. Kai kuriose vietose gatvė dar yra tokia plati, kad ja vienu metu galėtų važiuoti keturi mero limuzinai. Tačiau, kaip visi žinome, rajone yra vienas vienintelis meras. Tai kam tokia gatvių platybė, kam krizės metu  tokia prabanga? Mes jau pamatavome - mero limuzinas puikiausiai tilps ir pro pačias siauriausias rekonstruotos gatvės vietas. Jokių problemų!

Vienoje palydovinėje nuotraukoje, kurią darėme pro savo redakcijos langą, matyti keistas nežinomos paskirties pusmėnulis. Tokiais pusmėnuliais nusėtas visas Gudausko prospektas. Juos darė žmonės švytinčiomis liemenėmis, manoma, kad tai galėjo būti ufonautai kažkur nuo Kvėdarnos ar iš tolimesnių galaktikų. Iš pradžių jie motoriniais kūjais išdaužė asfaltą, iškasė pusės metro duobes, paskui viską užlygino ir vėl uždėjo tokį patį asfaltą. Ką tai galėtų reikšti?

1.Smegenų atrofija. Nuo ilgo buvimo valdžioje atrofuojasi smegenys, o daryti vis tiek kažką norisi.
2.Atminimo ženklai kažkada augusiems medžiams. Šviežio asfalto pusmėnuliai žymi vietas, kur prieš keletą metų iškirsti Šilalę puošdavę medžiai.
3.Užkasti pinigai. Čia gali būti užkasti gatvių remontams ir mūsų visų gerbūviui skirti pinigai. Kiek jų užkasta? Žinoma, kad nemažai, o kiek tiksliai - niekas nepasakys. Kas juos suskaičiuos po tokiu asfalto sluoksniu?
4.Kitos versijos.

Jeigu kas turite kitų protingų versijų paslaptingiems gamtos reiškiniams ir Šilalės elito veiksmams paaiškinti, būtinai mums šnypštelkit. Gal kas nors kada nors įmins šitą gatvių šaradą?

Daugiau visko rasite čia

Patiko (0)


Atgal į: Nauji mažosios aukštuomenės žygdarbiai