Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-06-02

Pats paprasčiausias saulės kolektorius

Publikuota: Pasidaryk pats

Norite pasidaryti vasaros dušą, tačiau neturite iš ko nusipirkti brangaus pramoninio saulės kolektoriaus, savo susimeistrauti nemokate? Pasikeltumėt kur nors aukščiau 200 litrų juodai nudažytą bačką, bet ir bačkos neturite? Be to, bačka - labai jau prastas vandens šildytuvas. Vanduo iš jos į dušą paprastai bėga iš apačios, pats šalčiausias, o šiltas palieka viršuje ir naktį atvėsta.

Nenusiminkit - jeigu turit vandentiekį ar bent vandens siurbį, galite pasidaryti labai gerai veikiantį vasaros dušą su pačiu paprasčiausiu saulės kolektoriumi. Kolektorių pasidaryti sugaišite gal kokį pusvalandį - tikrai ne ilgiau. Netikit?

Nusipirkit storesnio, tarkim, 32 mm skersmens juodo plastikinio vamzdžio ir prijunkite jį prie vandentiekio arba vandens siurblio (jeigu dar neturit vandentiekio). Tą vamzdį susukite lankais į spiralę ir pakabinkite kur nors ant pietinės sienos. Viskas. Turite patį paprasčiausią, koks tik begali būti, saulės kolektorių. Štai kad ir taip:

Jeigu taip suvyniotą vamzdį ne pakabinsite, bet užkelsit kur nors, tarkim, ant garažo stogo, jis visą dieną negaus šešėlio ir iki pat vakaro jums dykai tieks karštą vandenį.

Kodėl patariu naudoti 32 mm skersmens, o ne plonesnį vamzdį? Galima daryti ir iš plonesnio, bet storesniame telpa daugiau vandens. Skaičiuokime: 32 mm skersmens vieno metro vamzdyje telpa 0,8 litro. Nusipirksite 100 metrų - tai jau kaip ir 80 litrų statinė! Bet ne tragedija, jeigu įstengsite nusipirkti tik 50 metrų - ir 40 litrų yra visai nemažai. Išsimaudysit vienas, liks ir antram. Tokiame vamzdyje saulėtą dieną vanduo labai greitai šyla.

Vanduo šils ir apniukusią dieną, bet labai menkai. Norėdami pakelti jo temperatūrą, galite vamzdį ne šiaip pakabinti ant sienos arba numesti ant stogo, bet tvarkingiau suvynioti į spiralę ir uždengti polietileno plėvele. Tai bus dar “tikresnis” spiralinis saulės kolektorius.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)


Atgal į: Pats paprasčiausias saulės kolektorius