Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-04-09

Šešis kartus pigiau

Publikuota: Pasidaryk pats

Prieš kelias dienas saulės kolektorius užpildžiau vandeniu ir pats suabejojau: ar ne per anksti?

Maniškiai padaryti iš elastingų plastikinių vamzdžių, šalnos jiems nebaisu. Bet ar yra kokios naudos balandžio pradžioje?

Saulės kol kas mažai, vanduo kolektoriaus bose nespėja įšilti daugiau kaip 18 laipsnių. Tokiu vandeniu vis tiek nesimaudysi, sako keletas diletantų. Kas iš to?

Tikrai nesimaudysiu, bet jeigu iš šulinio atbėga kokie 9 laipsniai, man reikia perpus mažiau energijos įšildyti iki reikiamos temperatūros. Bet aš iš šulinio tikrai atbėga 9 laipsnių vanduo? Gal jis šiltesnis?

Keista, bet niekada anksčiau nebuvau matavęs šulinio vandens temperatūros. Buvau girdėjęs, kad jis 9 - 10 laipsnių ir paprasčiausiai tikėjau.

Šiandien pamatavau. Buvau be gali nustebęs. Iš šulinio atbėga viso labo 3,1 laipsnio. Žemė dar neįšilo, šulinio vanduo dar tebėra ledinis!

Dabar skaičiuokime rezultatą. Iš šulinio vanduo atbėga 3 laipsnių, saulės kolektoriuje pašiltėja 6 kartus ir į šilumokaitį patenka jau 18 laipsnių. Dabar, pačioje balandžio pradžioje, reikia šešis kartus mažiau energijos pašildyti jį iki reikalingos temperatūros. Naudočiau elektrą - jos reikėtų šešis kartus mažiau.

- Ar nenorėtum šešis kartus pigesnės energijos? - klausiu diletanto.

- Kaip ją atpiginsi? - traukia pečiais diletantas.

Aš jau atpiginau.

Kitas gyvenimas

Patiko (0)


Atgal į: Šešis kartus pigiau