Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-08-29

Ten, anapus tiesos

Publikuota: Straipsniai

Ten, už posūkio, kelias tikriausiai nesibaigia. O po mirties gyvenimas gal nesibaigs. Na taip, žinoma, kiek esu važiavęs, už posūkio visada būdavo kelias. O po mirties?.. Na, visi sako, kad žmonės gyvena numirę.
Va, štai, už posūkio kelias eina toliau!
O po mirties?
Na, kiek esu sutikęs numirėlių, jie visi tvirtino, kad po mirties gyvenimas eina taip, kaip ir sakė parapijos kunigas: ten vienos linksmybės ir pomirtinis seksas.
Juokauju, žinoma. Aš sveikas žmogus ir su ana puse kol kas nebendrauju. Bet taip norėčiau gyventi!
Aš taip norėčiau gyventi, kad esu linkęs tikėti viskuo, ką sako anapusybės žinovai. Na, kad ten yra skaistykla, kur angelai dvisparniai karštu vandeniu nuplauna paskutines nuodėmes - tas, kurių nespėjai nusivalyti bažnyčioj, atlikdamas išpažinties ritualą… Tiek to, angelai gal ir ne dvisparniai, šiais laikais jie gali turėti propelerius, bet visa kita labai panašu į teisybę: prie vartų šv. Petras paprašo parodyti krikšto liudijimą, kruopščiai patikrina, ar esi atlikęs komunijos, sutvirtinimo ir kitus būtinuosius sakramentus, tada eini į kontrolinį punktą, kur buhalteriai suveda gerų ir blogtų tavo darbelių balansą. Toks pat popierizmas, kaip ir čia - ką tu daugiau sugalvosi?
Sakote, pasaka?
Taip, žinoma! Be pasakos mano pasaulis būtų nepabaigtas.
Aš negalėčiau važiuoti, jei netikėčiau, kad už posūkio kelias eina toliau. Sunku būtų gyventi, jei už mirties nenupieščiau punktyrinės linijos.
Visgi žinau, kad tai - punktyrinė linija.
Visgi, tikiu, kad ji iš tiesų - linija.
Dar pamatysim.
Arba - ne.
Lengva patikrinti, koks kelias už posūkio. Tai - realus kelias.
O tas, anapus gyvenimo? Jį nupiešė mano fantazija.
Du keliai eina per visą gyvenimą.
Kartais juos sumaišau. Kartais skiriu.
Kartais ieškau iliuzijos.
Ten, anapus mirties, turėtų būti kažkas!
Padėkit man fantazuoti.
Aš sumokėsiu - tieskit kelius į antrąjį mano gyvenimą. Prižiūrėsiu kapus, mintyse kalbėsiu su mirusiais. Padėsiu statyti šventovę - tik pasakykit, kad tai ne iliuzija.
Keistas dalykas - vos tik padėjom bažnyčios pamatus, pasijutau tvirčiau. Tarkime - pasaka, bet pasakų namas - tikras! Tikras akmuo, tikra plyta, tikri pinigai, tikras pamokslas apie pomirtinį maistą ir gėrimą.
Kaip mano tikėjimas gali būti netikras?

Pažiūriu į paauksuotus kupolus  - išleista tiek pinigų mano iliuzijai stiprinti!

Kokia brangi realybės iliuzija!

Ir tokia graži - vyručiai, mainykit į šitą gyvenimą. Juk šitas gyvenimas - vargui, kančioms, anas - pomirtiniams džiaugsmams. Kas gali būti geriau už mirtį?

Yra keletas būdų įkelti koją tenai, į pačią iliuziją. Į svaigulį tą, į beprotybę, į ligą. Juk Dievo sūnus - linksmybių, ekstazės Dievas. Dievo Dzeuso ir karalaitės Semelės sūnus Dionisas. Dionisas vandenį vertė vynu, o po  mirties prisikėlė. Gerkite vyną, prisikelsit ir jūs. Kitas pusdievis vandenį vertė vynu - jis irgi prisikėlė. Tai Dievo Jahvės ir mergelės Marijos nesantuokinis vaikas. Ne kraujas - pats vynas tekėjo jo gyslomis!

Pakelkit iliuzijų taurę. Svarbu patikėti, kad ten, svaiguly, tikroji tiesa. Kad ten, mirtyje, tikrasis gyvenimas.

Nuleiskit akis - pajusite tokį svaigulį!..

Kada įvyko šitie mainai, kada išdavėt patys save?

Kada paniekinot tikrą gyvenimą? Kai gėrėte pirmą degtinės gurkšnį, kai pirmą sykį bučiavote stabą?

Kai noras apkvaišti tapo stipresnis už norą patirti?..

Kitas gyvenimas

Svaikit nuo vyno - tai šventas gėrimas. Alkoholis - Dievo kraujas. Dievas jus išvaduos nuo šito gyvenimo.

Patiko (0)


Atgal į: Ten, anapus tiesos