Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-08-09

Iš kunigaikščio Andriaus žygių

Publikuota: Straipsniai

Seniai, labai seniai, kai niekas nieko nedarė ir visi visko turėjo, didysis kunigaikštis Andrius pasibalnojo dviratį ir išvyko į kaimyninę šalį ieškoti vakarykštės dienos. Atsidūręs Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės teritorijoje, didysis kunigaikštis Andrius aptiko daugybę senų paminklų ir kitų lenininių reliktų. Bet niekur nebuvo paminklo nei jam, nei Vytautui Atkuriamajam. Tarsi čia būtų visai ne ta Lietuvos kunigaikštystė…

O labiausiai didysis kunigaikštis Andrius nustebo, vakarykštės dienos kunigaikštystėje aptikęs planinę ekonomiką. Visose degalinėse, kurias jis aplankė savo dviračiu, buvo vienodos kuro kainos. Iš to jis padarė reikšmingą išvadą: kaimyninėje šalyje ekonomika yra planinė.

Iš to įžvalgaus pastebėjimo pasaulio istorikams kilo reikšmingų klausimų:

1. Kiek metų didysis kunigaikštis Andrius nebuvo savo šalies degalinėse ir nematė jų kainų?

2. Kas Lietuvos Mažojoje kunigaikštystėje nustatinėja vienodas degalinių kainas, apie kurias kunigaikštis Andrius nieko nežino?

3. Kas vadovauja Lietuvos Mažosios kunigaikštystės planinei ekonomikai, kai pats kunigaikštis Andrius pasitraukė į vakarykštės dienas?

Patiko (0)


Atgal į: Iš kunigaikščio Andriaus žygių