BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

3. Naujieji sektantai. Tariamas atgimimas

Mano bičiulis seniai metė gerti ir pakeitė savo gyvenseną. Kada nustebę anų dienų sugėrovai paklausia, ar jis iš tiesų nebenori išgerti, tai paprastai atsako: dabar aš noriu negerti. Noras išgerti pavirto noru negerti, nenoras mąstyti blaiviu protu virto noru išsaugoti sveiką protą.

Bet sesė sako, kad jis nėra atgimęs. Ji daug arčiau atgimimo, nors metė gerti prieš savaitę ar dvi. Kur jos paslaptis?

Dabar ji labai pasikeitė ir laksto kaip ant sparnų. Tikriausiai taip būna visiems, kurie vieną dieną nustoja gerti depresiją` varantį nuodą, ir kūnas, netekęs sunkių grandinių, staiga palengvėja. Bet ne, sako ji, paslaptis yra dvasinė.

Anksčiau ji visko bijojo - dabar viskas jai dzin. Amžinai skubėjo, nerimavo dėl niekų, o dabar į žemiškus rūpesčius jai nusipjauti. Su šeima nelabai pasisekė, bet dabar ji supranta, kokia menka būtų buvus žemiška laimė šeimoj, koks tai niekas šalia tikrosios laimės!

Iš kur ta tikroji laimė?

Net keista, kad jūs nežinot tokių paprastų dalykų! Jos laukia tokia pat tikra amžinoji laimė, kaip ir kitų žmonių amžinoji kančia. Viso pasaulio kančia, jeigu sudėtum į vieną, niekaip neprilygs vieno žmogaus amžinosioms kančioms. Štai mano bičiulis patirs daug didesnes kančias, nei patiria viso pasaulio kankinami žmonės ir gyviai. O sesės laukia tokia amžinoji laimė, kokios nematė nei pats laimingiausias pasaulio žmogus. Tiesiog amžinasis seksas!

Kuo ji tokia ypatinga?

Ne, ji dar nėra ypatinga, bet jau beveik. Po to, kai gims dar sykį, tik dabar - ne iš kūno, iš dvasios, ji pateks tarp išrinktųjų. Tarp tų, kurių Dievo pyktis nelies.

Dievo pyktis? Už ką?

Nežinot ir to? Ji irgi nežinojo, kol nebuvo radusi savo tikrosios bažnyčios. Čia suprato: Dievo pyktis neišmatuojamas, jo žiaurumas su niekuo nepalyginamas. Anksčiau ji bijojo perkūno, vorų, erkių, girto vyro, juodų kunigų, kryžių, kapų, šviesoforų, ginekologų ir kitų baisenybių, o tikrojoj bažnyčioj pamatė, kad tai - palyginti juokas. Sudėjus viso pasaulio baimes į krūvą, išeitų viena tikrojo Dievo baimė, ir tai - ne visai. Dievo baimė - daugiau už visas apibendrintas baimes.

Dabar, Dievo baimės akivaizdoj,ji pasijuto geriau. Visos baimės atrodo mažesnės. Ir praradimai, nusivylimai… O neišsipildę lūkesčiai? Jie nė iš tolo negali prilygti tikėjimui amžinąja laime, amžinuoju gyvenimu, ažminąja meile, amžinuoju seksu, taip sakant…

Motina išsigando, kad dukra susidėjo su bloga sekta, ir dabar jai atsisuks varžteliai. Brolis sako, kad sesei varžteliai jau atsisuko. Ko gero, anksčiau jie buvo taip suveržti, kad neatlaikė.

Iš tiesų visai nesvarbu, ar sekta ta, ar kita. Gyvenimas griuvo, bet tai yra niekis, palyginus su įsivaizduojama viso pasaulio pabaiga. Kiek ji gali gyventi baimėse? Juk visos baimės - tai nulis šalia apibendrintos Dievo baimės. Ir kiek bepatirtum kančių, įsivaizduota kančia visada bus didesnė. Kad ir kokia lauktų grėsmė, įsivaizduoti galėsi daugiau. Kad ir mokią patirtum laimę, ji negali būti didesnė už vaizduotės amžiną rojų.

Horizontas toliau už tave, vaizduotė daugiau už realybę.

Ji žengė į tariamos realybės šalį ir dabar nekantraudama laukia, kada pasibaigs tikroji.

- Tu nematai ženklų, kurie liudija greitą pasaulio pabaigą? - klausia nustebusi.

Matau, kaip nematysi!

Per savo gyvenimą mačiau bene keturias pasaulio pabaigas. Apie pirmąją išgirdau gatvėje iš jahovistų - tada prie žemės artėjo Galio kometa didele uodega ir turėjo viską nušluoti. Po to buvo didelis saulės užtemimas, ir pasaulis turėjo nugrimzti į amžiną tamsą. Dar viena pabaiga laukė 2000-aisiais, buvo ir kita kažkokia keista data, kai viso pasaulio kompiuteriai turėjo išeiti iš proto, visos pasaulio atominės bombos sprogti ir visi mirtingieji nugarmėti į pragarą. Ir aš, ir tu, ir visi kti.

Išskyrus, žinoma, tuos, kurie atgimė dvasioje ir pateko į išrinktųjų ratą.

Į ratą, kur įsivaizduota dvasia kalba netikromis kalbomis. Ką ji sako neegzistuojančiais žodžiais? Ji kalba apie netikras mūsų kaltes, už kurias laukia įsivaizduojamas teismas. Bet ne viskas dar prarasta: jeigu ateisit į sektą ir tariamai atgimsit, visi būsit išgelbėti nuo netikro pavojaus.

- Čia juk viskas netikra! - sako bičiulis. - Mano sesei tikrai susisuko galva!

Kodėl - viskas netikra?

Baimės tikros. Sakyčiau - netgi labai…

Kitas gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras